Karabük’te şehidin babası oğlu yerine cami yaptırdı

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde hayat dolu Hasan Zayıf, 1993 yılında Hakkari’de martir olan oğlu Mustafa Kuru hesabına, köylüler ve Vali Fuat Gürel’den de destek alarak cami yaptırdı.

Arık’ın, Kehler köyü Kırıklar Mahallesi’ndeki arazisine yaptırdığı cami, köy odası ve lojmandan oluşan bina, Vali Fuat Gürel ve beraberindeki gök bilimi marifetiyle mülakat edildi.

Gürel, burada yaptığı konuşmada, “Bu sunturlu tesisi köyümüze kazandıran, aziz şehidimiz Mustafa Cılız’ın babası Hasan Cılız amcamız özellikle atılmak için karye sakinlerine ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Hasan amcamız bu güzelce camiyi ve tesisleri kazandırdı, bizden dahi yer düzenlemesi amacıyla talepte bulundu. Şehitlerimizin, devletimize ve bizlere bıraktığı kutsal emanetlerinin talebini yerine getirmek üzere ekiplerimizi görevlendirdik ve onlar de gelişmemiş sürede bu talebi namına getirmiş olduk.” diyerek konuştu.

Ziyarette Gürel’e, Safranbolu Kaymakamı Şaban Ardıl Edip, İl Hususi İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Teferruatlı, İl Genel Meclisi üyeleri Nuri Kırımlı ve Mustafa Ünal üstelik eşlik etti.

Share: