Karabük haberi: Beşiktaş Başkanı Çebi, Karabük’te spor tesisi yaptıracak

Beşiktaş Başkanı Ahmet Ziyalı Çebi, Karabük’e spor tesisleri yapacaklarını ve halkın hizmetine sunacaklarını söyledi.

Ağabey Demir Polat AŞ’nin sakat genel müdürü Bekir Özbağ’ın cenaze merasimi üzere Karabük’e mevrut Çebi, Karabük Belediyesini mülakat etti ve kentte bulunan şirketlerine ilgilendiren tembel vaziyetteki çıpa ve polat fabrikasını babası Yaşar Kaptan Çebi ile gezdi.

Gezi böylecene gazetecilerin sorularını cevaplayan Çebi, fabrikanın adına spor tesisleri

yapmayı planladıklarını tabir etti.

Fabrikanın ve arsasının babasının tafsilatlı yıllar mesai verdiği bir düz olduğu amacıyla kıymetini tamlayan Çebi, tıpkısı zamanda derslik arkadaşı olan, derece verdiği, Karabük’ü muhip ve hizmet eden Karabük Belediye Başkanı Rafet Iyilikçi ile bu konuda benzeri ülfet yaptığını anlattı.

“Çocukların spor yapabilecekleri benzeri meydan yapmayı tercih ederiz”

Babasının spora olan ilgisini anlatan Çebi, konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Üretimevi bölgesinde TOKİ’nin aynı yapılaşması olacaksa tığ bile bu kalabalığın içerisinde, bu arazinin içerisinde spor tesisleri, çocukların basket, ayak topu, voleybol oynayacakları tıpkısı karambol yapalım, babamızın dahi adını verelim dedik Rafet Bey’e, o bile ‘Çok seviniriz.’ dedi.

Şimdi benzeri cazibe çalışacaklar. TOKİ burada aynı şehirleşme yapacaksa burada aileler oturacaksa ailelerin çocuklarının spor yapabilecekleri bir kayran yapmayı tercih ederiz.”

Yıllardır başta Süper Tabur görünmek üzere hevesli liglerde kamet gösteren ve şimdilerde dünkü ligde yer alan Kardemir Karabükspor’un durumunun sorulması üzerine Çebi, takımın yeniden eski günlere gelebilmesi için öncelikle şehrin ayağa kalkması ve takımı bu ağıl getirenlerden adisyon sorulması gerektiğini belirtti.Share: