Kalabalık ruzname haberi: Kalaba’da sıkı ve karı bulamayan öğrenciler, otellerde misafir ediliyor

CIVIL CIVIL Valiliği, kentteki üniversiteleri kazanıp araç yaptıran öğrencilerin tahaffuz üzerine yaşadığı sorunlar amacıyla girişimde bulundu. Sıkıntılı çıkmayan evet üstelik aile bulamayan üniversite öğrencileri, valiliğin kiraladığı otellerde mihman ediliyor.

Valilik, Toyluk ve Spor Bakanlığı’na kapalı Faziletli Öğrenim Güven ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarındaki işlemleri süren ve kiralık ev bulamayan öğrencileri otellerde mihman ediyor. Terbiye için kente mevrut ve kalacak yeri olmayan öğrenciler, valiliğe başvurarak, otellerde misafir edilmeye başlandı.

Ordu Valisi Tuncay Sonel, babasıyla Nevşehir’den Kalaba’evet gelen, Civil Civil Üniversitesi (ODÜ) İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanan Muhammet Fatih Güleç’i, Sarih Kapı’bile karşılayıp dostça ederek, “Devletimizin katkılarıyla İçişleri Bakanlığı’mız ile Cahillik ve Spor Bakanlığı’mızın koordinesinde bu sene mahdut kapasiteleri arttırıldı. Yedekte olan ya birlikte evde tevakkuf etmek isteyen öğrencileri geçen yıl olduğu üzere bu yıl da konuk ediyoruz. Devletimiz daima onların yanı sıra” diye konuştu.’ÇOK MUTLU OLDUK’

Mihman edilen öğrencilerin sayısı ise bugün bakımından 137’ye ulaştı. Böyle tıpkı uygulamayla ilk defa karşılaştıklarını belirten darülfünun öğrencisi Muhammet Fatih Güleç, “Çok memnun olduk. Haddinden Fazla iyice aynı uygulama. Kalaba Valimiz Sayın Tuncay Sonel, sınırlı çıkıncaya büyüklüğünde bizleri misafir ediyor. Devletimizin şefkatini Sayın Valimiz bizlere gösterdi. Tanrı razı olsun” dedi.

Share: