Kahramanmaraş’ta güreşçi köprüsü inşaatı tamamlandı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Aksu Çayı’nın ayırdığı Dulkadiroğlu ve Türkoğlu ilçelerini birbirine bağlayan köprünün yapımını tamamladı.

Büyükşehir Belediye Reisi Hayrettin Güngör, bağlanmış açıklamasında, kez, güreşçi köprüsü ve açma çalışmalarıyla yerleşme yerlerinin ulaşım altyapısını güçlendirmeyi sürdürdüklerini belirtti.

Güngör, bu kapsamda Türkoğlu ilçesi kırsal Kuyumcular Mahallesi sınırları içerisinde kestirmece 10 milyon liralık harcanarak anahtar ve yaya trafiğine amade arkaç getirilen köprünün vatandaşların hizmetine sunulduğunu rapor etti.

Kahramanmaraş’ı daha ulaşılabilir bir şehir haline getirebilmek için yatırımlara sürat kesmeden devam ettiklerini tamlayan Güngör, şunları kaydetti:

“Yerleşim yerlerimizin muvasala ağını pekitmek ve standardını çoğaltmak üzere yatırımlarımızı hayata geçirmeye bitmeme ediyoruz. Türkoğlu ilçemizde Kuyumcular Mahallesi’nde hayata geçirdiğimiz 100 metrelik köprümüzü bile tamamladık. Burası toplamda 10 milyon TL’lik bire bir envestisman. Bölgedeki bir nice mahallenin ulaşımda yararlanma edeceği güreşçi köprüsü ilçemize ve hemşerilerimize iyi olsun.”

Share: