Kahramanmaraş’ta cürüm örgütü operasyonu: 19 teftiş

Kahramanmaraş’ta suç örgütü operasyonu: 19 gözaltı

KAHRAMANMARAŞ Kahramanmaraş’ta yanlışlık örgütüne müteveccih operasyonda 19 dirilik gözaltına alındı. Operasyonlarda belgit, tapu, itilaf ve sayısal materyallere halk konuldu.

Edinilen bilgiye bakarak, İl Güven Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Savaş Ofis Müdürlüğü ekipleri, Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinesinde belirlenen benzeri cürüm örgütüne yönelik cerrahi müdahale düzenledi. Ekipler, vasıta isticar adı altında firma yapmak amacıyla, ‘Suç çalışmak için silahlı teşkilat dayamak, teşkilat faaliyetleri çerçevesinde aniden çok can tarafından doyumluk, kalifiye dolandırıcılık, hususi hayatın gizliğini ihlal, kişiyi hürriyetinden mahrum kılma, zedelenmek, kuvvet, gözdağı, kasten yaralama ve şantaj’ suçundan eşzamanlı cerrahi müdahale düzenledi. Yapılan operasyonlar sonucu 19 birey gözaltına alındı. Şüphelilere ilgilendiren ikamet ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 2 tüfek, 2 blöf tabanca, tüfek ve tabancalara ilgili mühimmat, haddinden fazla sayıda burhan, tapu, kavil ile sayısal materyaller ele geçirildi.

Örgüt faaliyeti çerçevesinde cürüm gelirlerinden elde edildiği değerlendirilen 20 çevirici koruma görevlisi altına makbuz.

Share: