Kahramanmaraş’ta “Boyalı Güreş Festivali”hangi hazırlıklar tamamlandı

Dulkadiroğlu Belediyesi eliyle kombinasyon edilen ve 23 Eylül’birlikte gerçekleştirilmesi planlanan “Boyalı Güreş Festevali” amacıyla hazırlıklar tamamlandı.

Dulkadiroğlu Başkanı Necati Okay, yaptığı kayıtlı açıklamada, kırsal Boyalı Mahallesi’nde inşası tamamlanan ve önceki müsabakalara ev sahipliği yapacak olan Boyalı Ermeydanı 500 sporcuya familya sahipliği yapacağını belirtti.

Bölgenin zenginliklerini yöre plana emisyon ve yaşatma hesabına bir nice faaliyet ortaya koyduklarını nâkil Okay, “Bu icraat kapsamında alelhusus dede sporumuz güreşe ayrı benzeri ehemmiyet verdik. Dereköy ve Boyalı mahallelerimizde planlı turnuvalar Türkiye genelinde patırtılı getirmektedir. Burada yapılan turnuvalar Türkiye Şampiyonaları şeklinde yapılmaktadır. Buradan hareketle bu mahallelerimize sporcularımızın ihtiyaçlarına müteveccih, modern ve balaban tesisler düz yazı ettik. Dereköy tesisinin açılışını Türkiye Şampiyonası ile yaptık. Burada da şişman benzeri turnuva düzenleyerek Boyalı Güreş Çeri Meydanımızı hizmete sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Okay, Muamele haset gerçekleştirilecek olan müsabakalara 500 pakt sporcusu, 200 üstelik köy güreşçilerinin katılacağını, Anadan Görme Spor Dalları Federasyonunun desteğiyle burada köy güreşçilerine birlikte lisans çıkarılacağını aktardı.

Share: