Kahramanmaraş’ta 3 Çatlak Dünya Engelliler Günü etkinliği düzenlendi

Kahramanmaraş’ta 3 Mabeyin Dünya Engelliler Günü nedeniyle gözsüz vatandaşlar, dikme dikimi gerçekleştirdi.

Türkiye Görme Engelliler Derneği Kahramanmaraş Şubesi ve Kahramanmaraş Orman Nahiye Müdürlüğü işbirliğiyle planlı etkinlikte, Dulkadiroğlu ilçesi Çınarlı Mahallesi Yenioba mevkiinde 250 ağaç toprakla buluşturuldu.

Orman Toprak Müdürü Yusuf Karaltı, etkinlikte yaptığı konuşmada, 3 Açıklık Dünya Engelliler Haset kapsamında “Yeşil gören gözüm” ağaçlandırma projesi ile fıstık çamı ve semavi servi kabil 250 fidanı toprakla buluşturmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Ağaç sevgisi ile tamam engellerin aşılacağına inandığını aktaran Karaltı, alım yerine Türkiye yüzyılın dahi henüz yeşil tıpkı vatan üzere çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi.

Türkiye Görme Engelliler Derneği Genel Başkanı Fatih Karadayı dahi sakat vatandaşların erişilebilirliğinin henüz üstelik artırılması gerektiğine bel ederek, Kahramanmaraş’ın bu anlamda serencam mertebe gani benzeri konumda olduğunu aktardı.

Türkiye Görme Engelliler Derneği Kahramanmaraş Idarehane Başkanı Mustafa Anlamak da devletin engelli vatandaşlara değme alanda destek verdiğini ifade etti.

Konuşmalarının peşi sıra kör vatandaşlar dikilen fidanlara duygusal suyu verdi.

Etkinliğe, Vali Ömer Faruk Ateşli, Ev ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bahtiyar Kaya, Kahramanmaraş Kıbrıs Muharip Gaziler Derneği Başkanı Tayfun Özbek ve ilgililer katıldı.

Share: