Kahramanmaraşlı engellilerden Diyarbakır annelerine bindi ziyareti

Dağa kaçırılan çocukları için HDP devlet binası uğrunda yerleşme eylemi özne Diyarbakır anneleri genç erkek nöbetini kararlılıkla sürdürüyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul markajcı Diyarbakır annelerinin 3 Ilkgüz 2019’üstelik başlattığı habitat eylemi, 1111’inci gününde devam ediyor.

Engelli Halil Bitirmiş öncülüğünde Kahramanmaraş’tan mevrut kısaca 20 mânialı, ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla bekleyişini sürdüren aileleri müzakere etti.

Ziyaretçilere evlatlarının dağa bittabi kaçırıldığını anlatan aileler, yıldırı örgütü PKK ile HDP’ye tepkilerini dile getirdi.

Ziyaretin arkası sıra konuşan Bitirmiş, Kahramanmaraş’tan anneleri musahabe edip destekte olmak amacıyla geldiklerini söyledi.

Annelerin aynı zaman önceki evlatlarına kavuşmasını irade fail Jandarma, şöyle dedi:

“Nöbetteki annelerimizin birlikte olduğumuzu açıklamak üzere geldik. Tanrı onların yalpak ve yardımcısı olsun. Kimse nöbetteki annelerin gözünden benzeri damla yaş akmasını istemez.”

“Onların acısını ısınmak üzere geldik”

Engelli İkra İmalı, annelerin gözyaşının akmasına dayanamadıklarını aktardı.

Evlat nöbeti markajcı asıl ve babaların yanında olmak, onlara destekte gezmek için geldiklerini anlatan İmalı, “Annelerimizin terviç etmek, onların acısını sarılmak için geldik. Onlar üzüldükçe bizler üstelik üzülüyoruz. Seçme antlaşma onların yanındayız. Annelerle görüşünce benzeri acıyı ben de hissettim. Tanrı annelerimize çıdam ve güç versin.” ifadelerini kullandı.

Evlat nöbeti markajcı baba Süleyman Görgülü bile ziyaretten mutlu olduklarını aktardı.

Feryatlarını umum dünyanın duyduğunu dile getiren Aydın, “Bu ziyaretten hava çok duygulandık. Acımızı paylaştılar. Kendilerine minnettarız. Onlara teşekkürname ediyoruz.” diyerek konuştu.Share: