KAHRAMANMARAŞ – Yedikuyular Kayak Merkezi eskimemiş sezona hazır

Güneydoğu Küçük Asya ve Akdeniz bölgelerinde şita turizminin adreslerinden Yedikuyular Kayak Merkezi’nde eskimemiş sezon üzere hazırlıklar tamamlandı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince 2018’da faaliyete geçirilen ve gelişigüzel yıl geliştirilen ski merkezinde başlatılan bedesten çarşı, bungalov evler ve toplumsal kasılma inşaatları tamamlandı.

Kent merkezine 13 kilometre uzaklıktaki 2 bin 300 rakımlı ski merkezi, 7 kilometrelik ski pisti ile Güneydoğu Rum ve Akdeniz bölgeleri girmek için ancak içi ve dışından mevrut misafirlerini ağırlayacak.

Yaklaşık yılda 150 bin kişinin ağırlandığı merkezde, yıpranmamış mevsim öncesinde akıbet hazırlıklar tamamlandı. Güzergahlarda tılsım düz trafik ve Büyükşehir Belediyesi Eriştirme Daire Başkanlığı ekipleri bile olumsuzluk yaşanmaması hesabına çalışmalarını sürdürüyor.

Her sene binlerce misafire aile sahipliği yaparak site ekonomisine bati katkılar sunan merkezin, 5. sezonda üstelik gönül görmesi bekleniyor.

Büyükşehir Belediye Reisi Hayrettin Güngör, AA muhabirine, merkezde güzeşte zaman ilk kez konaklama hizmeti sunulduğunu hatırlattı.

Merkezde muktezi cümle fiziki çalışmaların tamamlandığını ve kar yağışının beklendiğini nâkil Güngör, “Bu yıl tesisimizin aydınlatmalarını tamamladık ve ziyaretçilerimize akşam ski imkanı bile sağlayacağız. Merkezimizin her geçen sene potansiyelini az buçuk daha artırıyoruz. İnşallah kullanılmamış çalışmalarımızla ‘Yedikuyular’ hem bölgemizin hem birlikte Türkiye’nin sunma kebir tesisleri beyninde yerini alacak.” diyerek konuştu.

Güngör, şita turizminin projektör yıldızı olan Yedikuyular Kayak Merkezi’nin bakir sezona amade olduğunu hatırlatarak, ziyaretçileri beklediklerini sözlerine ekledi.

Merkezde işletmecilik fail Yunus Kaya da mevsim hazırlıklarının tamamlandığını ve misafirlerin şimdiden gelmeye başladığını söyledi.

Daha haddinden fazla Antalya, Adana, Sazak, Hatay, Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa, Kilis gibi illerden misafir ağırladıklarını aktaran Kaya, Büyükşehir Belediyesince yapılan ıslah çalışmasıyla tesislerin daha sakıncasız ağıl geldiğini kaydetti.

Share: