Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yasım görevine başladı

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Alptekin Yasım görevine başladı.

KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonu’nda planlı törende, Elbistan Heybet Hastanesi’nde Başhekimken rektörlüğe atanan Prof. Dr. Yasım, Prof. Dr. Niyazi Can’dan görevi devraldı.

Can, Yasım’a bakir görevinde başarılar dileyerek, üniversiteyi henüz ileriye götüreceğine inandığı söyledi.

Yasım üstelik 2004 yılında KSÜ’de başladığı akademik hayatında üniversitede üst yönetici namına atanmanın akıllıca gururunu yaşadığını rapor etti.

Kentin en önemli terbiye kurumları arasında kayran düzlük KSÜ’de bilgi birikimi ve donanımı yüksek öğrenciler yetiştirerek kent ve ülkeye katma derece sağlamayı amaçladığını tamlayan Yasım, şunları kaydetti:

“Benzeri üniversitenin gelişmesi amacıyla o şehrin o şehrin sivil cemiyet kuruluşları ve özge paydaşlarına birlikte nazik görev düşmektedir. Sıkı içi ve dar dışında şehrin tanınır olması, üniversitenin popülerliğini artırmakta ve gelişmesini hızlandırmaktadır. Bu amaca yansımak üzere şehir ve darülfünun iş birliğine iri önem vermekteyiz. Bunun için elimizden gelen herhangi bir nev çabayı göstereceğiz. Üniversitelerin şehre ve halka açılan sunma nazik penceresi tababet fakülteleridir. Maatteessüf serencam yıllarda tıp fakültemizde ara sıra idari hatalardan ortalık proses gür yönetilememiş ve vatandaşlarımızdan şikayetler gelmeye başlamıştır. Gene dayanıklı haddinden fazla değerli talim üyemiz fakülteden ayrılmıştır. Benden beklenen en muhteşem şeyin tababet fakültesindeki aksaklıkların giderilmesi olduğunun farkındayım. Ince yıllardır bu fakültede çalışan bire bir akademisyen adına konuya hakimim ve gerekli adımları atacağım.”

Yasım ve Duygusal, konuşmaların ardından birbirlerine plaket ve çiçek sunma etti.Share: