KAHRAMANMARAŞ – Sakat 2 dinç kızın gelinlik giyme hayali soy oldu

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde zihnî engelli Aynur Metanetli (35) ile down sendromlu Üzüntü Demirtaş’ın (20) dernek ve gelinlik giyme hayali düzenlenen programla gerçekleştirildi.

Elbistan Belediyesi ve özel tıpkısı rehabilitasyon merkezince düzenlenen etkinlikte, kuaföre götürülerek saçları ve makyajları yapılan Güçlü ve Demirtaş gelinlik giydi. Elkızı arabası yerine süslenen otomobil ile düğünün gerçekleştirileceği alana gelen zihayat kızlar, burada akrabaları ve arkadaşları tarafından coşkuyla karşılandı, alkışlarla araçtan indi.

Belediyenin içtimai tesislerinde organize edilen düğünde hususi kızlar, yakınları, arkadaşları ve temsili damatlarla oynadı.

Kızların, damatlarla temsili nikahlarını kıyan Şehremini Mehmet Gürbüz, dünyaevi cüzdanlarını gelinlere doğrulama etti.

Yavuz, burada yaptığı konuşmada, 3 Boşluk Acun Engelliler Günü’nde iki hususi bireyin hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

İlçedeki tıpkısı özel yetişek kurumu iş birliğiyle düzenledikleri etkinlik sayesinde iki adamakıllı insanın hayalini gerçekleştirdiklerini kaydeden Gürbüz, “Kardeşlerimize temsili nikah kıydık. Bu vesileyle bütün birlikte dünyaya şu mesajı verdik, hayallerini akdetmek amacıyla engel tanımayan çoluk çocuk bunlar.” dedi.

Demirtaş ve Metin bile hayalini kurdukları gelinlikleri giymenin sevincini yaşadıklarını belirterek emeği geçenlere teşekkürname etti.

Etkinliğe, Ekinözü Şehremini Bilal Eker, Elbistan İlçe Itimat Müdürü Hakan Kırılmaz, It Canlı ve Demirtaş’ın ailesi ve arkadaşları katıldı.

Share: