Kahramanmaraş haberleri! Remzi Çayır: Vicdanı olan herkesi Kahramanmaraş Adliyesi’ne çağırıyorum

MİLLİ Misil Partisi Umumi Başkanı Remzi Çayır, ” Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasını sevgili edinenlere, Milli Misil Partililere, Alperenlere ve vicdanı olan tam insanlara buradan sesleniyorum 5 Teşrinievvel haset Kahramanmaraş’ta biz bulunacağız. Bütün halkımızı oraya hemen bu çelişkiyi, bu paradoksu, bu işi asıl ekseninden uzaklaştırma çabasını çıkıntılık etmek için doğruluk istemi olan herkesi Kahramanmaraş Adliyesi’ne çağırıyorum” dedi.

Milli Sefer Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, partisinin genel merkezinde haftalık istimara toplantısı düzenledi. Çayır, son fail Iri Irtibat Partisi Kurucu Umumi Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümü için açılan davaları hatırlatarak, “Evvel Sivas’ta Muhsin Yazıcıoğlu’nun ana davası olmasa bile taraf davalarından biri görüldü. Emre Karabağ isimli benzeri yurttaş, gazeteci İsmail Gün ile 25 an ziyaret yapıyor vaka esnasında. Savcılık bu bahis ile ilgilendiren ayrımsız iddianame hazırlıyor. Bahsi sabık kayırıcı mahkemede, hakeza tıpkı konuşmayı yapmadığını, tez ediyor. İlgili yatak yani iletişim mecrası daha önceki verdiği raporda hakeza tıpkısı görüşmenin yapıldığını kayıtlarla mahkemeye sunuyor. Sonra bire bir elan bu bilgilerin ve belgelerin duruşma marifetiyle görülmesi amacıyla istemde bulunuyor. İlgili yatak 2 sene sonra bilgilerin saklanmadığını, bilgilerin imha edildiği ile ilişkin fikir sarfiyat ederek hakeza tıpkı belgeyi göndermedi. Göndermeyince ne oldu? Orada görülen sorun ne efsus kim kapatıldı. Geçmiş davalardan ayrımsız tanesi Sivas’ta kapatıldı. 5 Ekim 2022’de Kahramanmaraş Adliyesi’nde arakçılık davası görülecek. Muhsin Yazıcıoğlu’nun suikast davası görülmeyecek. Böyle bir dava açılmadı. Hakeza tıpkı sorun şu dakika ne kamuoyu gündeminde hangi yargının gündeminde. Muhsin Yazıcıoğlu’nun suikasti ile ilgili seçkin kadem atılan değil” ifadelerini kullandı.

Yazıcıoğlu’nun helikopterden sökülen aygıt edevat ile ait aynı hırsızlık iddianamesinin Göksun Adliyesi’nden Kahramanmaraş Adliyesi’ne devredildiğini nâkil Çayır, “Sona makul gelindi. Esasta korkunç ürkütücü sıradan insafı ve vicdanı zorlayıcı tıpkı topluluk hadiseler zuhur ediyor. Laf ile alakası sıfır, hadiseyi bulandırmak amacıyla ne büyüklüğünde fotoğraf, anlatım bildirme varsa kâffesi dosyanın içine konulmuş vaziyette. Yani asıl ekseninden şu veya bu şekilde istisna etmek üzere seçkin husus mamul vaziyette. Geçenlerde göreceksiniz beş altı can hırsızlık davasından çevre biraz yılla cezalandırılacak ve bu dosya da kapatılacak. Belki kapatılması 2023 seçimlerinden sonraya bırakılacak. Sebebi mahsus, kamuoyunda sözde dava görülüyormuş resmi ve havası sunmak için. Onun için buradan sesleniyorum bütün Muhsin Yazıcıoğlu severlere. Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasını sav edinenlere, Milli Sefer Partililere, Alperenlere ve vicdanı olan tam insanlara buradan sesleniyorum. 5 Ekim günü Kahramanmaraş’ta biz bulunacağız. Hep halkımızı oraya çabucak bu çelişkiyi, bu paradoksu, bu işi temel ekseninden tenkil çabasını itiraz etmek üzere türe istemi olan herkesi Kahramanmaraş Adliyesi’ne çağırıyorum” diye niteleyerek konuştu.

’30 EKİM’DE UMUDUN MEŞALESİNİ YAKACAĞIZ’

Umutsuzluğa lüzumlu olmadığını belirten Çayır, 30 Teşrinievvel’de Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek 1’inci Görgüsüz Kongre’ye meni ederek, “Tığ buradayız, bayrağı kaldırdık ve milletin istikbaline ve hizmetine talibiz. 30 Ekim’de Ankara’nın göbeğinde, Atatürk Spor Salonu’nda adaletin, liyakatin, üretimin meşalesini yakacağız. Hasılıkelam umudun meşalesini yakacağız. Bunun için gitmek geçişsiz. Sizin sandığınızdaki altının tıpkısı değeri yoktur. Hangi antlaşma değerlenir agâh misiniz? İnsanlar ile buluştuğunda. Hepinizin aklında bilgi altınınız var. Ego seçkin ahit söylüyorum onlar babalarının evlerinde gündeş oyuncaklar ile çocukluklarını geçirirken biz hücre evinde eziyet altında çocukluğumuzu ve gençliğimizi geçirmiştik. Farkımız bu” dedi.

,

Share: