Kadın Ayak Topu Kulübünü Kapatan Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Turgut, Arık Fasülye ve Döner Kebap Örneği Verdi: “Bu Tıpkısı Tercihtir”

GENAÇAĞA KARAFAZLI

ÇAYKUR Rizespor Pakt Başkanlığı’na seçilen yüklenici İbrahim Turgut’un önce icraatı, kulübün önceki başkanı Tahir Kıyamet aracılığıyla kurulan ve Süper Ligde 7. tam oynayan Eş Futbol Kulübü’nü durdurmak olmuştu. Tepkiler karşısında uzunca tıpkısı süre ağızsız mütezayit Turgut, “Şimdi bu tıpkısı tercihtir. Bu şuna eş, şu anda deriz ki kuru fasulye mi yiyelim döner mi yiyelim? Sen döner yersin ego derim ki sana, döner kolesterol yapar arık fasulye yiyelim, sen üstelik dersin ki, o birlikte gaz yapar. Bunun üzere aynı madde” diye konuştu.

Mülga Rizespor Eş Ayak Topu Kulübü, Kadınlar Süper Ligi’nde Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor, Altay kabil zinde kulüplerin kadın futbol takımlarıyla birlikte savaş etmiş, sabık sene sezonu 7. tam tamamlamıştı. Minimum ücretle futbol oynayan kadınlar, kulübün kapatılmasının arkası sıra başka illerdeki kadın ayak topu kulüplerinde iğfal etmek üzere görüşmelere başlamış yabancı futbolcular ise ülkelerine gabi dönmüştü. Avrat futbol kulübünün kapatılması, kamuoyundan ve sporseverlerden ağırbaşlı reaksiyon almıştı.

“RİZE İÇİN ELAN HAYIRLI OLACAĞINI ŞİMDİLİK DÜŞÜNDÜK”

Pakt Başkanı İbrahim Turgut zaman düzenlediği matbuat toplantısında Kadın Ayak Topu Takımının kapatılmasının Rize’nin yararına tıpkısı değişmeyen olduğunu öne sürdü. Turgut’un açıklaması şöyle:

“Arada Sırada gâh şehirlerin yapıları vardır, kararlar, tercihler alırsın. Biz şu anda bunun bu şekilde olmasını pakt üzere Rize amacıyla elan doğru olacağını şimdilik düşündük amma ilerleyen zamanlarda tığ bunu yeniden canlandıracağız… Bazı Bazı kâh kararlar kabul etmek yerinde kalırsın. Bu kararların herhangi bir şeyini temas şekilde yorumlamak yerinde olmayabilirsin. Ama kent amacıyla kulüp üzere bunun elan makul ve doğru olduğuna inanırsın. Burada alınan kararların hiçbiri kişisel değildir çünkü burası zatî ayrımsız kişinin malı değildir. Burası Rize’nin malı Rizelilerin, Rizespor’a heves verenlerin yeridir. Tığ de bu kuruma bu yere genişlik doğru olan, arz doğru olan şu anda bu olduğunu düşündük hakeza aynı değişmeyen aldık. Şimdilik bunun henüz akıllıca olduğunu düşündük.

“BAZI ŞEYLERİ SÖYLEMEMİZ GEREKMEZ DİYORUM”

Deminden bu bir tercihtir. Bu şuna benzer, şu anda deriz kim; kuru fasulye mi yiyelim döner sermaye mi yiyelim? Sen döner sermaye yersin ego derim ki sana, döner kebap kolesterin yapar cılız fasulye yiyelim, sende dersin ki, o birlikte gaz yapar. Bunun kadar bire bir şey. Hayatta yaşadığımız şeylerin bir nice yönü vardır. Yaşanılan şeylerin bire bir yönünü düşünmemek lazım. Olayların tıpkısı derinti ayrımlı faktörü olabiliyor, bunları ummak geçişsiz. Belki müfit etmen önde görünür arkada dokuncalı kâh faktörler vardır. Buna göre ara sıra şeyler değerlendirilmiştir. Şahsi bir değişmeyen değildir bunu afişe etmek istiyorum… Ara Sıra şeyleri söyleyemeyiz, anlatamayız demiyorum. Bazen şeyleri söylememiz gerekmez diyorum. Tığ böyle bir karar aldık, bu pakt üzere ve Rize üzere bunun akıllıca olduğuna karar verdik. Söyleyemeyeceğimiz anlatamayacağımız tıpkısı molekül yoktur. Anca benzeri sır, giz yok. Böyle benzeri değişmeyen alınmıştır, bunun şu anda akilane olduğuna karar verilmiştir.”

Görüntü Dokümü:

Kapatılan avrat ayak topu takımı detayı

Rizespor kulüp başkanı İbrahim Turgut’un açıklamalarıShare: