Josef bile Souza, Mersin’üstelik depremzedeleri mülakat etti

– Josef de Souza Mersin’de depremzedeleri mülakat etti

MERSİN – Beşiktaş’ın Brezilyalı futbolcusu Josef üstelik Souza, Mersin’da konuk edilen depremzedeleri müzakere ederek onlara moral verdi.

Türkiye’nin sunma balaban felaketlerinden biri olan Kahramanmaraş depremlerinin ardından, toprak için müzaheret kampanyası başlatan Beşiktaş’ın Brezilyalı futbolcusu Josef dahi Souza, Mersin Ağacı’e gelerek depremzedeleri mülakat etti. Sazak Büyükşehir Belediyesinin depremzedelerin barınması amacıyla uygun ayla getirdiği Yenişehir Fuar Alanında depremzede ailelere önceki olsun dileklerini ileten da Souza, herkese moral verdi.

Alanı gezen ve Büyükşehir Belediyesi Yer Dulda ve Arama Dairesi Başkanı Bülent Halisdemir’den bilgelik alan bile Souza, aileler ve çocuklarla arkadaşça etti. Kollar için oluşturulan oyun alanını müzakere eden ve onlarla fotoğraf çektiren Souza, gerçekleştirdiği ziyaretle depremzedelere iri moral oldu.

Alanın, depremzedeleri arz bol şekilde ağırlayacak tıpkı biçimde hazırlandığını söyleyen üstelik Souza, “Buradaki çalışan gönüllü ve çıkışlı herkese depremzedeleri burada gani benzeri şekilde ağırladıkları üzere teşekkürname ediyorum. Tümce elinden gelenin sunma iyisini yapıyor, bunu gördüm, teşekkürname ediyorum. Mecmu Türkiye’ye atfetmek istediğim biricik mülahaza; bu çocuklara erbap çıkı. Onlar hepimizin çocukları. Ego dahi 4 eş bala babasıyım. Onlar bile giderek yetim kalabilirler. Tekmil Türk halkından istediğim öz bu çocuklara topluluk çıkın, onları yalnız bırakmayın” dedi.

Share: