Jandarmadan Ihlara Vadisi’nde KADES eğitimi

– Jandarmadan Ihlara Vadisi’nde KADES eğitimi

AKSARAY – Aksaray’üstelik kadına yönelik şiddetin önüne geçilmesi için birçok düzentileme eden cingöz ekipleri dünyanın en şişman kanyonları beyninde düzlük düzlük Ihlara Vadisi’nde kadınlara müteveccih Avrat Müstacel Destek eğitimi verdi.

Kadına müteveccih şiddetin önlenmesi üzere muhtelif cerrahi müdahale gerçekleştiren Aksaray İl Uyanık Komutanlığı ekipleri köy, çevre, ilçelerin peşi sıra bu kere üstelik turizm mekanlarında fariza aldı. Dünyanın genişlik iri kanyonları beyninde vadi alan Ihlara Vadisi’nde stant açan uyanık ekipleri ellerinde risale ve telefonlarla kadınlara KADES eğitimi verdi. 14 kilometre uzunluğundaki dar boğaz vadisinde 2 ayrı noktada sergilik açan kadın astsubaylar ziyarete gelen turistlerle dostça ederek uygulama üzerine bilgiler verdi. KADES içerikli tanıtım broşürlerinin üstelik dağıtıldığı vadide ecnebi turistlere da tercüman aracılığı ile KADES anlatıldı.

KADES uygulamasıyla bire bir haddinden fazla kadının hayatının kurtulduğunu belirten vadiyi gezmeye gelen ziyaretçilerden Sema Kaya 40, “KADES yardımıyla aynı haddinden fazla kadınımızın hayatının kurtulduğunu biliyoruz. Çokça birlikte memnun olduk. Bu kök şeylerin devamının gelmesini istiyoruz. Kadınlarımıza sürat ve ölüm gibi şeylerle karşılaşmalarını istemiyoruz. Buna aynı serencam verilmesini istiyoruz. Kadına şiddete yararlı” dedi.

Konuya ilgili İl Açıkgöz Komutanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Kadına müteveccih hızlı uğraş çerçevesinde bilgilendirme, bilinçlendirme ve farkındalık faaliyetlerimize mütemadi devam edilecektir” ifadelerine düz verildi.Share: