İzmir’den Rize’ye 20 aktarılma boyunca pedal çevirdi

İzmirli bire bir gailesiz bisikletiyle çıktığı yolda bin 600 kilometre kez yaparak 20 günün ardından Rize’ye ulaştı.

Hayallerini akdetmek isteyen 25 yaşındaki Ferdi Gül, İzmir’deki işini bırakarak bisikleti ile Türkiye’yi gezmeye başladı. 30 Haziran tarihinde İzmir’den yola çıkan Gül, bin 600 kilometre süresince ayaklık çevirerek 20 günde Rize’ye ulaştı. Aynı zamanda dağcılıkla uğraşan güre Verçenik Yaylası ve Kaçkar dağlarına tırmandı.

Bisiklet sürerek Türkiye’ye gezmeyi zahir başladığını anlatan Ferdi Gül, “İşimden çekilme ederek hayallerimi yaşamaya çıktım. Hayallerimi bile hepyek yapıyorum. Ayrıksı planlarımda var amma şuan eve gezmek istiyorum. İzmir’den 30 Haziran’da yola çıktım. 20 bölüm süresince çiftteker sürerek Rize’ye vardım. Rize’ye geldiğimde az buçuk dinlendim ve daha sonradan çantam geldi. Çantam geldikten sonraları Verçenik Yaylası ve Kaçkar Dağlarına tırmandım. İlk evvel evime gidip biraz dinleneceğim. Bilindik mecmu bire bir aydır yollardayım. Imdi vücudumda yorulmaya başladı. bundan ahir hedeflerim Güneydoğu Anadolu’ya gezmek” şeklinde konuştu.

“Bisikletimle pedallayıp mutluluğu aramaya çalışıyorum”

Albeni koşulları nedeniyle zorlandığını anlatım fail Gül, “Beni zecrî şeyler ilk önce çokça yunak olmasıydı. Onun dışında Samsun’dan bilahare tünellerde Itimat şeridi yoktu. O az buçuk zorladı zira yanımdan çokça yakın geçiyorlar. Tıpkı tünelde kaldırımdan ilerliyordum. Dengem bozuldu duvara 4 sefer vurarak dengemi sağladım. Yoksa yola düşecektim. Öyle tıpkısı tehlike geçirmiştim. Beni zecrî elden albeni koşulları ve tünellerdi. Bisikletimle pedallayıp mutluluğu aramaya çalışıyorum. Bu 20 günlük süremde neler yaptığımı blog haline getirdim. Eve gidince yazdığım yazıyı bilgisayara geçeceğim. Yazmayı seviyorum zira yaşadıklarımı geçişsiz ki ilerde unutulabilir. Köle unutabilirim. Yaşadığım her andaç kaydediyorum. Bu yolculuğa çıkmadan geçmiş cebimde paradan haddinden fazla hayallerim vardı. Hayallerimi hepyek gerçekleştiriyorum. Tabi tıpkısı sponsorum olsa benim amacıyla dahi ferah olacak. Daha abat ilerleyebilirim” ifadelerini kullandı. – RİZEShare: