İzmir fen | Kurtuluşun 100. Sene Karabağlar’da Galeyan ile Kutlanacak

İzmir’in antagonist işgalinden kurtuluşunun 100. yılı, Karabağlar Belediyesi tarafından planlı gidiş, konser, sergi üzere kapsamlı etkinliklerle kutlanacak.

8 Eylül Perşembe günü Erkân Pazaryeri’nde oluşturulacak geleneksel alay, saat 19.30’birlikte Eskiizmir Pazaryeri’ne büyüklüğünde Türk bayraklarıyla, marşlar eşliğinde yürüyecek. Saat 20.30’bile bile Eskizmir Pazaryeri’nde Mustafa Özarslan konseri gerçekleştirilecek. Özarslan müstehap eserleri Karabağlarlılar’la gelişigüzel söyleyecek.

Karabağlar Şehremini Muhittin Selvitopu, İzmir’in antagonist işgalinden kurtuluşunun 100. yılı olması zımnında bu yılki programa hususi ehemmiyet verdiklerini vurgulayarak, “Geçen hafta büyük benzeri coşkuyla kutladığımız Yengi Bayramımız gibi, 9 Ilkgüz’ün yıldönümünde bile tıpkı coşkuyu keyiflendirmek istiyoruz. Bütün vatandaşlarımızı geleneksel küçümseme yürüyüşümüz ve konserimize katılmaya, bu güzel gururu yaşamaya çağırıyorum” dedi.

Bugünlere dümdüz gelinmediğini hatırlatan Komutan Selvitopu, “100 sene ilk tek dertleri ülkeyi yetirmek olan kahramanlarımız sebebiyle bu noktadayız. Özellikle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve cebe arkadaşları gelmek üzere ülkeleri üzere canını ortaya koyan yekpare Mehmetçiklerimizi yağmur ve minnetle anıyorum. Anıları önünde saygıyla eğiliyorum” diye niteleyerek konuştu.

FOTOĞRAF VE PUL SERGİLERİ

Kutlama programı kapsamında antrparantez, “Kurtuluşunun 100. Yılında İzmir Manzaraları” konulu ışık ve “Kurtuluşun Şafağında Atatürk, Çanakkale ve İzmir” konulu pul sergileri üstelik açılacak.

Her iki sergi, 7 Ilkgüz Çarşamba günü saat 18.00’birlikte, Baht Kenter Kültür ve Danışma Merkezi’nde İzmirliler’le buluşacak.

Share: