İYİ Tümen Kol Başkanvekili Yırtıkça, Samsun’da partililerle buluştu

İYİ Tümen Kadro Başkanvekili Erhan Mahirane, Samsun’da partililerle piknikte ayrımsız araya geldi.

Çevrimli, İlkadım Belediyesince Batı Park piknik alanında planlı programda yaptığı konuşmada, 2023 seçiminin ülkeyi yönetecek ekibin seçilmesinden tezayüt Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin devam edip etmeyeceği ya da parlamenter sisteme geçilip geçilmeyeceğini belirleyecek seçme olacağını söyledi.

İktidarın iktisat politikalarını eleştiren Kankızıl, Türkiye’nin dünyada yeryüzü yüksek pahalılık ruhlu ülkelerden biri haline geldiğini ifade etti.

Program sırasında bir güç Kankızıl’evet, “Bu PKK ile elbet alay malay oluyorsunuz? 28 Küçük Ay’ın mimarı senin Umumi Başkanın, benim çocuğum ukubet aldı türban taktığı için. Türk askeri şehit olduğu antlaşma PKK’evet tıpkı söz söylemediniz, bu şüphesiz olacak?” diye niteleyerek sorular yöneltti.

Meral Akşener’in Erbakan’ın Başbakan olduğu 28 Küçük Ay döneminde İçişleri Bakanı olduğunu hatırlatan Maharetli, şöyle karşılık verdi:

“28 Küçük Ay döneminde Erbakan hükümetinin, rahmetli Erbakan’ın dahi ‘Kızım’ dediği tıpkı kişidir Meral Akşener. O hükümette da genişlik güvendiği kişidir. O hükümette 40 yaşında tüvana benzeri kadına İçişleri Bakanlığı verilmesi ancak güvenle olur. Genç bire bir kadın, İçişleri Bakanı, yumruk ayrımsız çevrim. Bu kadar güvendiği bire bir insandır. 28 Şubat’ta, 28 Şubatçıların karşısında duran, Acar Bire Bir ‘Bin yıl sürecek’ dediğinde herkesin korkup masanın altına saklandığı antlaşma mıhlı duran benzeri İçişleri Bakanı’na sen elbette 28 Şubat’ın mimarı dersin, köle hakkıdır bu.”

Yırtıkça, Akşener’e cebin iftira kampanyası yürütüldüğünü öne sürdü.

Sorularına bitmeme eden gönül, gerginliğin artması üstüne partililerce uzaklaştırıldı.Share: