İyi Öğür Genel Başkan Yardımcısı Yüksel: “Bire Bir Değil Bin Kanun birlikte Getirseniz Bizi Susturamayacaksınız”

EKSIKSIZLIK SAYGINLIK ATALAY

İYİ Tümen Avrat Politikalarından Sorumlu Genel Başbuğ Yardımcısı Ünzile Yüksel, partisinin 81 ilde başlattığı “Başlık çal, istem hıyanet” programı kapsamında Aksaray’da; “Sıkı Denetim yasası diyerek benzeri kanun çıkardılar. Ayıbınızı, hatanızı, beceriksizliğinizi, ülkede yaşanan yolsuzluğu, yoksulluğu koymak amacıyla bir değil bin yasada getirseniz bizi susturamayacaksınız” dedi.

İYİ Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı Ünzile Yüksel, partisinin 81 ilde başlattığı “Başlık çal, dilek desise” programı kapsamında Aksaray’a geldi. İYİ Öğür İl Başkanlığı’nda öğür yöneticileri ve kadın kolları üyeleriyle benzeri araya gelen Yüksel, şunları söyledi:

“Memlekette balaban tıpkı yoğun verimsizlik yaşanıyor. Dillerinden fakirliği düşürmeyen amma sarayından çıkmayan o zatı muhteremlere, bu ülkede derin yoksulluğun var olduğunu, bu ülkede çocuğunu açgözlü yatıran aileler. İşte bunları bizzat dinleyerek duymayan kulaklara, görmeyen gözlere, vergi etmeyen kalplere reklam etmek üzere ‘kapı çal arzu al’ projesi başlattık.

“BU TALIH SAĞLIK BULACAK”

Birileri sarayda tabiat-i zevk sürerken birileri elektriğin, suyun, doğalgazın, kömürün olmadığı yerde insani onuruyla yaşamaya çalışıyor. Bunun ayrımsız vebali var. Sıkı Denetim yasası diye niteleyerek bir yasa çıkardılar. Ben Aksaray’dan sesleniyorum: Ayıbınızı, hatanızı, beceriksizliğinizi, ülkede yaşanan yolsuzluğu, yoksulluğu istisna etmek için tıpkı değil bin yasada getirseniz bizi susturamayacaksınız. Atılganlık, yiğitlik ve yiğitlik cinsiyette değil yürektedir. Bu ülkenin maküs talihini alt etmek üzere yola çıktık. Intihap haset sandıktan doğan güneş kimseyi ayırmadan herkese denk doğacak. Herkesi bire bir eden, adaletle yöneten, hukuku yüksek kılan, kul hakkı yemeyen, yedirmeyen, yoksulluğu karşılayıcı, gençleri siyasilere köle etmeyen iyilerin iktidarında bu ülke hayat bulacak.

“YOKSULLUKLA ÖVÜNEN BİR İKTİDAR VAR”

Bu kuvvet 20 yılda 20 milyon çöllük yarattı. O yoksullukla övünen tıpkısı kudret var. Monitör kanallarında ‘şu kadar ailenin canlılık faturasını ödedim’ diyor ayrımsız nazır. Sadece soruna bakıyor, çözüm üretmiyor. Bu kuvvet çabucak ülkeyi fakirleştirdi, aut dünyada itibarımızı zedelediler. Paramızı pul, insanımızı kul eğlediler. İktidarın zaman yönettiği tutum politikası halkı yoksullaştırdı. Fakirden alıp zengine veren bir bütün yarattılar, düzem korumalı yatırım sistemi. Tığ birlikte diyoruz kim bu kadar sorumluluk gayrimümkün. Devleti çevrilemek sınama makamı değildir. Devleti imale etmek ağırlık ister. Yarın ayrımsız dönme ego kandırıldım deme hakkınız bulunmayan iktidardakiler. Size ana sözü olsun, benzeri kadın sözü olsun bu iktidarı sandıkta göndereceğiz.”

Share: