İYİ Fırka Genel Başkanı Akşener’den Pursaklar ve Keçiören’de esnaf ziyareti Açıklaması

İYİ Fırka Genel Başkanı Meral Akşener, hükümetin açıkladığı Içtimai Bölük Projesi’yle ilişik, ” Yurttaş neyi aldığını, ne kadar ödeyeceğini farz etmek zorundadır. Projeye söyleyecek sözümüz bulunmayan. Onlara düzeltmeleri üzere rastgele cins imkanı sunacağız, düzeltmedikleri takdirde biz geleceğiz, o projeyi yapacağız.” dedi.

Akşener, Ankara’nın Pursaklar ve Keçiören ilçelerinde esnafı müzakere etti.

Akşener, Keçiören ziyareti sırasında kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada, Kırat Korumalı TL Tevdiat Hesabı sistemini eleştirerek, “75 milyar teklik ödendi sahiplerine. 75 milyar teklik cebinizden bundan sonra. 75 milyar teklik pekâlâ gitti? Zira Türkiye’nin gelişigüzel tip borcunu kızıl, dolar ve ekü ile yaptılar. Ekonomiyi yanlışsız yönetemediler.” diye niteleyerek konuştu.

Esnaf ziyaretlerini sürdürdüklerini ifade fail Akşener, “Deminden ‘FETÖ’cü’ dediler olmadı, ‘PKK’lı’ dediler olmadı, ‘Faili meçhulcü’ dediler olmadı. Denilmedik tıpkısı molekül kalmadı. Ama tığ o dükkanları gezmeye bitmeme ediyoruz. O dükkanların içinde bugüne kadar bir partiyi yermedim, partimi övmedim, yaymaca yapmadım. Hoppadak dertlerinizi öğrendik. Bizim politik anlayışımız budur.” ifadelerini kullandı.

Hükümetin açıkladığı Içtimai Ev Projesi’hangi dahi değinen Akşener, şunları kaydetti:

“Bakın seçime akilane gidiyoruz. Hangi yaptılar? Toplumsal Göz Projesi ortaya koydular. Mantık yerine makul ama anlatılmayan ayrımsız yanı var. Hangi kadar ödeyeceğiniz muhtemelen değil. Deminden Hayrettin Karaman’dan değil ama bu işi dolgunca bilenlerden fetva almalarını başvuru ediyorum. Zira benzeri vatandaş neyi aldığını, hangi büyüklüğünde ödeyeceğini varsaymak zorundadır. Onu terennüm etmek zorundasınız. Bakın projeye söyleyecek sözümüz yok. Onlara düzeltmeleri amacıyla temas tip imkanı sunacağız, düzeltmedikleri takdirde biz geleceğiz, o projeyi yapacağız ve siktirici fakirin evini ödeyebileceği şekilde yapıp teyit edeceğiz.”

Esnaf ziyaretleri sırasında kimi zaman aksata fail Akşener, balıkçıda gazetecilere balık izaz etti.

Akşener, sabahleyin saatlerinde Pursaklar’da kanaat önderleri ve iş insanlarıyla dahi ayrımsız araya geldi.Share: