İYİ Fırka Genel Başbuğ Yardımcısı Yüksel, Yusufeli ilçesinde temaslarda bulundu

İYİ Parti Genel Başbuğ Yardımcısı Ünzile Yüksel, Artvin’in Yusufeli ilçesinde benzeri seri temaslarda bulundu.

Yüksel, beraberindeki partisinin Samsun Mebus Bedri Yaşar ve Trabzon Saylav Hüseyin Örs ile Yusufeli Barajı nedeniyle akarsu altında kalacak kaymakamlık merkezinin taşınacağı kullanılmamış yerleşim yerinde inceleme yaptı.

Ünzile Yüksel, kaymakamlık merkezindeki bire bir dernek salonunda birleştirme edilen programda birlikte vatandaşların taleplerini ve sorunlarını dinledi.

Yusufeli halkının huruç sürecinde karşılaştığı sorunları durumunda belirlemek üzere geldiklerini tamlayan Yüksel, hazırlayacakları raporu bile İYİ Tümen Genel Başkanı Meral Akşener’e sunacaklarını söyledi.

Yüksel, yeni iskân durumunda altyapının hazır olmadığını, üstyapıda ise hoppadak binaları gördüklerini kanıt etti.

Şehirlerin üstelik ruhu olduğunu vurgulayan Yüksel, şu değerlendirmede bulundu:

“Yusufeli’nin buradaki ruhunun oraya taşınmadığı, hazır olmadığı bire bir ortama insanların götürülemeyeceği hukuken dahi vicdanen birlikte aşikar. Bunu durumunda gördük. Bire Bir hukukçu gözüyle, asıl gözüyle baktığımda, alelhusus kadınları çok gani anlıyorum. Yeri, yurdu, komşuyu tecezzi edip… Bu mecburi. Baraj yapılıyor. Kimse baraja cebin çıkmıyor. Sizi dinleyip dertlerinizi yukarıya duyurmak, çözüm önerileri arz etmek üzere buradayız.”

Yüksel, herkesin Yusufeli halkının sorunları dinlemesi, kulak vermesi gerektiğinin altını çizerek, “Sizlerin tarihi burada geçti. Atanız, dedeniz buralarda yaşadı. Irmağın kenarlarında hangi türküler söylendi, ne ağıtlar yakıldı. Şehitlerimiz geldi, kızlarımızı kadın ettiğimiz bu şehir, bu ilçe taşınacak. Baraj yapılıyor. Mademki bu kent bunun çilesini çekiyor. Biraz birlikte bu kent, bu çilenin nimetlerini görsün.” dedi.

“Kimse, ‘taşınmıyoruz’ demiyor ama taşınılacak şehri yaşanılacak ağıl getirin.” ifadesini kullanan Yüksel, şöyle bitmeme etti:

“Türkiye Cumhuriyeti hususiyet devleti. Hiç kimse hukukun üstünde değil. Kanun karşısında akreditasyon var. Tığ bunun takipçisiyiz. Hukuk çerçevesinde hangi yapılması gerekiyorsa yapacağız. Mecliste hangi yapılması gerekiyorsa yapacağız. Biz Genel Başkanımızın selamını getirdik, sizin selamınızı da götüreceğiz, raporumuzu sunacağız.”

Share: