İstanbul’da zabıta ekipleri 14 bin 215 şişe sahte parfüm ele geçirdi

İSTANBUL’da zabıta ekipleri, 1 sene içerisinde yaptığı çalışmalarda, gizlice olarak işletilen imalathanelerde üretildiği tayin edilen cali parfümleri, turistlerin ciddi olduğu bölgelerde satan 241 kişiden toplanmış 14 bin 215 yapmacıklı parfüm ele geçirdi. Ekipler, düzme parfümleri satan kişilere toplanmış 4 bin 634 liralık ukubet yazdı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Kat Başkanlığı ekipleri, sonuç 1 yıl içerisinde yaptığı çalışmalarda, uğrun yerine işletilen imalathanelerde üretildiği tayin edilen yapmacıklı parfümleri,  turistlerin korkulu olduğu bölgelerde, faziletli fiyatlara satan 241 kişiye iş yaptı. Ekipler, 1 sene içerisinde bu kişilerin feda etmek amacıyla yanlarında bulundurduğu bütün 14 bin 215 cali parfüme ise ahali koydu.

Zabıta ekipleri aracılığıyla ele geçirilen parfümler, İstanbul Polis Daire Başkanlığı’na ait bire bir depoda sergilendi. Parfümlerin alelhusus dünyaca adlı markaların kopyası olması özen çekerken, şüphelilerin ruh ve su ile doldurulan bu parfümleri turistlere 150 dolara sattıkları öğrenildi.

Share: