İSTANBUL-TESİS YÖNETİM VE TEDARİKÇİLERİ FEDERASYONU İLK GENEL KURUL TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

TESİS Dümen ve Tedarikçileri Federasyonu (TYTFED) 1.Umumi Asamble Toplantısı düzenlendi. Federasyonun Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bozan “Alelhusus sitelerde aidatlarla ilişkin mağduriyeti olan insanlar var. Bunları Türkiye çapında kanuncu altyapıyla norm tıpkı ücretlendirmeyle düzenlemeyi arzu ediyoruz” dedi.

TYTFED ilk toplantısı Zincirlikuyu’da gerçekleştirildi. Saat 14.00’te başlayan toplantıya toplum örgütü başkanları ve üyeler katıldı. Federasyon toplamda 9 derneğin katılımıyla tıpkı araya geldi. Toplantıda Türkiye Kentsel Üretim Hile Derneği (TRKTYD) Genel Başkanı Suat Sandalcı, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Başkanı Orhan Aydınlık ve TYTFED Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bozan eliyle konuşmalar yapıldı.

Konuşmalar öncesinde değerlendirmelerde mevcut TYTFED Başkanı İbrahim Bozan, “Ülkemizde hele serencam 20 yılda yurt sektöründe ilerlemeler oldu. Altyapı ve üstyapı tesisleri gelişti, hane, şehir, avm, kent hastaneleri, havalimanları gibi konularla ait adına dünyada kullanılan kasılma hile sistemleri ülkemizde üstelik sisteme girdi. Değişik şirketler ve dernekler kuruldu. Bulunduğumuz zaman diliminde hem Türkiye’de bu derneklerin birleşip standartlaşma sağlaması hem dahi kanuni benzeri mevzuat oluşturabilmek yerine bu federasyonu dayamak istedik. 26 dernekle uzlaşma toplantısı yaptık, 9 kurucu dernekle bu federasyon kuruldu. Katılmak talip değişik derneklerin birlikte üyelik için yasal süreçleri bitmeme etmekte” diye niteleyerek konuştu.

“AMACIMIZ TESİS YÖNETİMİNDE VATANDAŞIN MAĞDURİYETLERİNİN ÖNLENMESİ”

Federasyonun amaçları hakkında konuşan Bozan, “Bünye yönetiminde vatandaşın mağduriyetlerinin önlenmesi, ülke ekonomik kaynakların akıllıca kullanılması ve yasalı sorumluluklar içerisinde mevzuat oluşturulmasını icat etmek. Federasyonun bünyesinde yalnızca tesis yönetimi değil bununla birlikte kuruluş yönetimini var fail tedarikçiler birlikte bulunuyor. Bunlar düzenlilik, peyzaj, havuz, catering kabil alanlar. Tamlık bunları standartlaşmış tıpkısı hale bildirmek istiyoruz. Rüçhan konumuz mevzuat olacak, tüzel mevzuat sıfır seçkin yerde keşmekeşlik başlar. Vatandaş mağdur türlü. Alelhusus sitelerde aidatlarla ait mağduriyeti olan insanlar var. Bunları Türkiye çapında yasalı altyapıyla düzgü bire bir ücretlendirmeyle düzenlemeyi kâm ediyoruz.ö dedi.

Share: