İSTANBUL–İSTANBUL’UN İKİ YÜZÜ, GÖKDELENLER ARASINDA OTLAYAN ZOOLOJI

AVCILAR Ispartakule’üstelik çevresindeki ayçiçek tarlaları hasat yapılması sonrası, küçük ve büyükbaş hayvanların otlağı haline geldi. Çılgın sitelerin birden uğrunda otlayan hayvanlar ilginç bire bir görüntüye bozukluk oldu.

Avcılar’üstelik Küçükçekmece Gölü ve Tahtakale Mahallesi’nin ortasında mütezayit Ispartakule’nin çevresindeki ekincilik arazisi, ekilen ayçiçekler dolayısıyla renkli görüntüler oluşturmuştu. Ayçiçeklerin hasat edilmesi sonrası tarlalar, bölgede nezir kurban imkân beslenen hayvanların otlağı haline geldi. Müfrit sitelerin uğrunda hayvan sürüsünü otlatan Yakup Çıban, bölgede adak kurbanı satışı yaptığını belirtirek, “Bura yapılandırmaya merbut, gereksiz bire bir düz olduğu üzere tığ da öyle bire bir say yapıyoruz. Burada bilcümle benzeri plato havası var. Samsun’un Türkmen Yaylası vardır, benzeri o yaylaya benziyor. Bire Bir yan de Tahtakale, farklı yan bile Esenyurt’taki gökdelenler, bir tarafta göl, tıpkı tarafta otoban var. Anca arasında geçinip gidiyoruz” dedi.

Fon dökümü:

————————Hasat edilen ayçiçek tartasındaki hayvan sürüsündün görüntüler-Binaların önündeki derinti-Yakup Saksı ile röportaj(Arşiv-Ağustos)-Günâşık tarlalarının görüntüsü (Drone görüntüsü-Arşiv)

-Gün Çiçeği tarlalarının havadan görüntüleri

– İstanbul

Share: