İSTANBUL ‘İSTABUL’DA ZABITA EKİPLERİ 14 BİN 215 ŞİŞE SAHTE PARFÜM ELE GEÇİRDİ

İSTANBUL’da polis ekipleri, 1 yıl içerisinde yaptığı çalışmalarda, geriden geriye adına işletilen imalathanelerde üretildiği belirleme edilen sahte parfümleri, turistlerin vahim olduğu bölgelerde satan 241 kişiden toplanmış 14 bin 215 cali parfüm ele geçirdi. Ekipler, yapmacıklı parfümleri satan kişilere mecmu 4 bin 634 liralık ceza yazdı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ofis Başkanlığı ekipleri, son 1 yıl içerisinde yaptığı çalışmalarda, çaktırmadan olarak işletilen imalathanelerde üretildiği belirleme edilen sahte parfümleri, turistlerin kısık olduğu bölgelerde, faziletli fiyatlara satan 241 kişiye muamele yaptı. Ekipler, 1 yıl içerisinde bu kişilerin harcamak üzere yanlarında bulundurduğu hep 14 bin 215 cali parfüme ise umum koydu.

Zabıta ekipleri eliyle ele geçirilen parfümler, İstanbul Zabıta Kat Başkanlığı’na ilgilendiren bire bir depoda sergilendi. Parfümlerin alelhusus dünyaca adlı markaların kopyası olması dikkat çekerken, şüphelilerin esans ve akarsu ile doldurulan bu parfümleri turistlere 150 dolara sattıkları öğrenildi.Share: