İstanbul güne yağmurla başladı! Meteoroloji’den 20 iklim üzere soluk, 4 ülke üzere turuncu kodlu uyarma

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü vasıtasıyla yapılan serencam değerlendirmelere göre mutluluk genelinde çekicilik sıcaklıkları düşüyor. Serin ve yağışlı havanın etkisi altına giren yurtta zaman ve yarın gelgel sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek, şimal ve çöz kesimlerde 2 ila 8 basamak azalacak.

24 İL İÇİN UYARI YAYINLANDI

Bununla alay malay 24 devlet üzere zerrin ve turuncu kodlu ikaz yapıldı. Soluk kodlu uyarılan şehirler; Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Mersin Ağacı, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, K. Maraş, Cıvıl Cıvıl, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye namına sıralandı. Bartın, Sakarya, Zonguldak ve Düzce amacıyla ise turuncu kodlu uyarma yapıldı.

SARI RENKLİ UYARI NEDİR?

Sarı, havada “potansiyel ateş durumu”na bel ediyor. Tahmin edilen meteorolojik olay olağan dışı olmamakla gelişigüzel, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek işler üstüne dikkatli davranılması uyarısında bulunuluyor.

TURUNCU KODLU UYARI NEDİR?

Gelgel durumunun kısık olduğjnu belirtir. Adisyon edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Haddinden Fazla müdebbir olmalı, aktüel meteorolojik şartlar ve tahminler strateji edilmelidir.

İSTANBUL’DA SICAKLIK 16 DERECEYE KADAR DÜŞECEK

İstanbul ise güne yağışla başladı. Kentte bugün ve ferda gelgel sıcaklıklarının 16 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Ankara ve İç Anadolu’üstelik birlikte ayaz aktif olacak. Karadeniz’in yüksek kısımlarında ise kalıntı kar görülebilir.Share: