İsrail’in Gazze’ye müteveccih saldırılarında 44 güç hayatını kaybetti

İsrail’in Gazze’ye müteveccih saldırılarında 44 dirilik yaşamını yitirirken 360 gönül üstelik yaralandı. Saldırılarda birçok yapı korkulu hasar gördü ve yıkıldı.

Filistin İletişimciler ve Iletişim Araçları Derneği (FİMED), İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında duygusal kayıpları ve oluşan maddesel hasara ilişik ince bilgileri paylaştı. İsrail-Gazze ortada varılan ateşkesin ardından paylaşılan bilgilerde, 44 kişinin hayatını kaybettiği, 360 kişinin dahi yaralandığı duyuruldu.

Refah kentinde 48 emanet yaralanırken, 7 can yaşamını yitirdi. Konak Yunus’ta 6 güç hayatını kaybederken, 30 güç birlikte yaralandı. El Wista ve Gazze’da 131 sevimli yaralandı, 13 can hayatını kaybetti ve yeryüzü haddinden fazla fert kaybının yaşandığı Yıldız Gazze’birlikte 18 hayat yaşamını yitirdi, 151 birey birlikte yaralandı.18 KONUT AĞIZ AĞIZA YIKILDI, 1675 GÖZ HASAR GÖRDÜ

Saldırılar, balaban çapta maddesel hasarı birlikte birlikte getirdi. Bütün 18 göz saldırılar sonucu tamamen yıkıldı. 71 hane bunaltıcı hasar alarak kullanılmaz kuzuluk gelirken, 1675 basamak da kısmi olarak hasar gördü. Genişlik fazla konutun yıkıldığı ve hasar gördüğü mıntıka ise Gazze oldu.

Share: