Isparta’da Kayıtlı Kanyonda çevrik artan üç hayat kurtarıldı

Isparta’nın Sütçüler ilçesindeki Yazılmış Kanyon’da muhat küsurat 4 kişiden 3’ü kurtarıldı. 1 kişi ise kanyonda suya girerek boğulma sonucu hayatını kaybetmişti.

Isparta’nın Sütçüler İlçesi Yeşildere Köyü bölgesinde kâin Hidro Hayatiyet Santralinin bulunduğu yerden Bağlanmış Kanyon istikametinde huy yürüyüşü yazmak amacıyla çıkan ve tıpkısı elan kendilerinden marifet alınamayan 4 vatandaş amacıyla AFAD, Bitirmiş Taharri ve Kurtarma Timi (JAK), İz Izlem Köpek Timi, Taharri ve Istirdat Köpek Timi, istihbarat Timleri ve Sütçüler İlçe Kurnaz Komutanlığı ekipleri say gerçekleştirdi.

Icraat sonucunda yatık kalan 4 vatandaştan 3 tanesi şeb saatlerinde kurtarıldı. 1 kişinin ise elan önceki yapılan açıklamada kanyonda girdiği suda boğularak hayatını kaybettiği bildirilmişti. Öte yandan hayatını kaybeden kişinin cesedinin kurtarılması için bölgede yeniden çalışmalara başlandığı öğrenildi.

“3 vatandaşımız mıhlı ayrımsız şekilde kurtarıldı”

Isparta valisi Aydın Baruş belirleme edilen içtima çok sert ve girilmesi baskı ayrımsız alan olduğuna dile getirerek şöyle konuştu: “Istirdat yapılan yer tahminî 200 metrelik ayrımsız yükselti, çok sert tıpkısı irtifa. Icraat saat 24.00 sıralarında neticelendi. 7 JAK ve 8 AFAD görevlimiz, canla başla çalıştı. 3 vatandaşımız zinde biçimde kurtarıldı. Gördüğümüz kadarıyla keyif durumları bol amma gene dahi UMKE ekiplerimiz kurtarılan vatandaşlarımızın afiyet kontrollerini yaparak dördüncü aşama bölgesinden bulunduğumuz yere tahminî ayrımsız saat tabanvay zeki ettiler. Bu arazinin hangi büyüklüğünde mukavim olduğunu gösteriyor. Çok şükür Mehmet Sezgin, Hüseyin Sofulu ve Mehmet Kütüphaneci şu anda mebzul durumdalar. Suda boğulma vakasında kaybettiğimiz Veysel Servak kardeşimizin naaşı maatteessüf aşağıda kaldı. Akşam olması itibariyle metin ayrımsız kurtarma faaliyeti yürütülemeyeceğinden arkadaşlarımız sabahleyin erken vakitlerde engelleme edecek, yeniden kanyona inip naaşını üstelik ailesine doğrulama edecekler. Olayın başından beri arama istirdat faaliyetlerine katılan tamam ekiplerimize ve bize rehberlik eden köydeki vatandaşlarımıza teşekkürname ediyorum.”

Kanyondan kurtarılan 3 dirilik keyif kontrolü amacıyla Sütçüler Azamet Hastanesine götürüldü. – ISPARTAShare: