Isparta’da alay malay yaşadığı gebe kadını öldüren maznun hakim karşısında

Isparta’üstelik gelişigüzel yaşadığı aylı kadını tüfekle öldüren sanık üzerine ağırlaştırılmış müebbet dam cezası istemiyle açılan davanın önce duruşması görüldü.

Isparta 2. Yavaş Ukubet Mahkemesindeki duruşmaya, maznun Şehmus G, avukatı, annesi ve babası ile öldürülmüş Raziye Karabuğa’nın yakınları ve avukatları katıldı.

Kimlik tespitlerinin ardından sanığın savunmasının alınmasıyla duruşmaya başlandı.

Sanık Şehmuz G, savunmasında, kayınvalidesi E.A’nın çocuğunun kendisinden olmadığını söylemesi üstüne bu iddiayı, sorduğu eşinin da doğruladığını gelecek sürdü.

Bu yüzden eşiyle tartıştığını ve kendini kaybettiğini öne süren Şehmus G, “Eşimi kanlar ortamında gördüm. Henüz sonra hastaneye gittim, bekledim kimesne gelmeyince bırakıp gittim. Nadim oldum, geçmiş tekmil ifadelerimi reddediyorum, korkudan doğruları söyleyemedim. Kaynanamın ismini verseydim akıbet acı evet diye niteleyerek düşündüm. Cezaevine ziyarete mevrut annem ‘Korkma doğruları söyle.’ dedi. Doğruları söylemeye değişmeyen verdim.” ifadelerini kullandı.

Tanıkların dinlenmesinin arkası sıra maznun avukatı, Şehmus G’nin zeka geriliğine ilişkin raporlarının bulunduğunu kaydetti. Avukat, çocuğun kime ilişkin olduğuna ilgili DNA testi yapılmasını istedi.

Maktulün avukatı ise savunmaların komütatör olduğunu ve murafaa heyetinin dikkatinin ayrıksı yöne çekilmek istendiğini savundu. Avukat, DNA testine icap olmadığı yönünde savunma yaptı.

Mahkemeye heyeti, sanığın alıkonulma halinin devamına değişmeyen vererek, duruşmayı 25 Kasım’a erteledi.

Isparta Baro Başkanı Ünsal Çankaya, duruşma sonrası adliye bahçesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, karnında bebeğiyle katledilen Raziye için adalet aradıklarını belirtti.

Tutuklu sanığın için düşüntülü ifadeler verdiğini anlatım fail Çankaya, şunları söyledi:

“Duruşma heyeti sanığın alıkonulma halinin devamına değişmeyen verdi. Maktulün annesinin rahatsızlanması zımnında zaman ifadesi alınamadı. Koca şiddeti sonucu katledilen Raziye’nin hakkını aramaya bitmeme edeceğiz. Gaddar üzere yer ağır sıklet cezasının verilmesini dilek ediyoruz. Kadına alın takat olgusu bu mutluluk topraklarından atılana büyüklüğünde mücadelemiz bitmeme edecek.”

Maktulün babası İsmail Karabuğa dahi kızının katilinin yeryüzü dokunaklı cezayı almasını istediklerini dile getirdi.

Olay

Davraz Mahallesi’nde dallı güllü Şehmus G. ile alay malay kıpırdak gebe Raziye Karabuğa ortada 1 Mart’ta otomobilde bulundukları sırada tartışma çıkmıştı. Zanlının pompalı tüfekle keder açtığı eş, başı ve ciğer bölgesine çıkma fail saçmalarla yaralanmıştı. Münasebetsiz vasıtasıyla Isparta Site Hastanesine bırakılan Karabuğa ile karnındaki bebeği yaşamını yitirmişti. Gözaltına alınan Şehmus G. tutuklanmıştı.

Share: