İsim benzerliği familya sahibi yaptı, durumu boşanma davasında ayırt etti

Elazığ’da diri Hasan Saika, eşiyle metrukiyet davası sürecinde mala konan tedarik sonucunda üstünde ayrımsız lüp elan olduğunu öğrendi. Tapuya giderek durumu araştıran ve insanoğlu benzerliğinden hava ayrıksı birinin evinin üzerine yapıldığını gören Sebep, kestirmece 2 yıl uğraşmasının arkası sıra Almanya’dahi dinç adaşına ulaşarak evi devretti.

Elazığ’de ruhlu 4 çocuk babası Hasan Yıldırım (61), eşiyle boşanma aşamasında olduğu süre ortamında mala tedbir konulması ile üzerine tıpkısı karı henüz olduğunu öğrendi. Aynı geçersizlik olduğunu anlayan ve tapuya revan Sebep, başka bir dairenin daha 2005 yılından itibaren mülkiyetin üzerinde olduğunu öğrendi. Yapılan araştırmada lüp, cet ismine kadar bir olan başka bir Hasan Sebep’a ilgilendiren olduğu belirleme edildi. Sav sürecinde üstüne 2 aile göründüğü üzere zat evini eşine çevirmek zorunda mütezayit Sebep, ayrıksı lüp asıl sahibini nail olmak üzere 2 yıl uğraştı. Hasan Sebep, 2 yılın böylelikle adaşına ulaşmayı başardı. Almanya’bile zinde adaş Hasan Saika da edebiyat memleketi Elazığ’a geldi. Saika, adaşını birlikte alarak tapuya gitti ve evi temel sahibine devretti. vaktiyle üzerinde 2 evi kâin Sebep ise deminden bin liralık vererek kirada oturmaya başladı.

“Gel malını al dedim”

Üstüne 2 familya olduğunu boşanma davasında öğrendiğini belirten Hasan Yıldırım, “Adamın evini ayırmak amacıyla zat evimi eski eşime verdim. Yoksa normalde evimin yarısı benim yarısı eski eşimindi. Ego evin yarısını arkadaşın mağdur olmaması için teberru ettim. Şu dakika evsiz kaldım. Bin liralık kira ile kiradayım. Benim tıpkı evimin elan olmadığını bildiğim üzere tapuda soruşturdum. İsmim Hasan Yıldırım. Sair arkadaşla ata ismim üstelik tutuyor. 2 sene büyüklüğünde araştırdım, fakat bulamadım. Avukat İbrahim Ersöz bana apotr oldu. Önceki belediyeye gittik habbe adresini bulduk. Elan sonra mahalle muhtarına gittik. Sorduk, evet Hasan Yıldırım diye birini tanıyorum dedi. Hasan Sebep’ı araştırdık, sorduk ve Almanya’de olduğunu öğrendik. Muhtarın vasıtası ile kendisine ulaştık. Gel malını al dedim. Haddinden Fazla şükür Cenabıhak bize bambaşka tıpkısı şey yıldız etmedi. Arkadaşın da kazancı helaldir. Çağırdık ve geldi. Bugün mülkiyetini kendisine devrettim” dedi.

“Arkadaşa teşekkür ederim”

Dürüstlüğünden periferi adaşına teşekkürname fail Hasan Yıldırım (47) ise “Evi 2005 senesinde aldım. 2013 senesine büyüklüğünde üstelik kendim oturuyordum. Sonraları ailemi bile yurt dışına getirdim. Elan sonraları kiraya verdim. İçinde halen müstecir oturuyor. Benim ata adı Mehmet, temel adı Reşide. Ego 1975 doğumluyum. Hasan ağabey benden büyük. Aramızda gözyaşı farkı bile var. Zamanında tapuya verdiğim kimliği üstelik daha değiştirmedim. Arkadaşa teşekkür ederim” diye niteleyerek konuştu. – ELAZIĞ

Share: