İsim benzerliği ev sahibi yaptı, durumu boşanma davasında fark etti

İsim benzerliği familya sahibi yaptı, durumu metrukiyet davasında fark etti

17 yıldır üzerinde bire bir sülale daha olduğunu boşanma davasın ayırt etti

2 sene boyunca evin kaynak sahibini aradı

ELAZIĞ Elazığ’birlikte faal Hasan Sebep, eşiyle metrukiyet davası sürecinde mala konan tedbir sonucunda üzerinde aynı lüp daha olduğunu öğrendi. Tapuya her an durumu araştıran ve adam benzerliğinden ortalık bambaşka birinin evinin üzerine yapıldığı gören Sebep, yaklaşık 2 sene uğraşmasının arkası sıra Almanya’birlikte canlı adaşına ulaşarak evi devretti.

Elazığ’birlikte hareketli 4 yavru babası Hasan Saika (61), eşiyle boşanma aşamasında olduğu müddet içre mala hazırlık konulması ile üstüne bire bir aile elan olduğunu öğrendi. Bire Bir butlan olduğunu anlayan ve tapuya revan Yıldırım, ayrıksı tıpkısı dairenin daha 2005 yılından itibaren mülkiyetin üzerinde olduğunu öğrendi. Yapılan araştırmada lüp, cet ismine büyüklüğünde bir olan eksantrik tıpkı Hasan Sebep’a ilgili olduğu tayin edildi. Dava sürecinde üzerine 2 ocak göründüğü amacıyla zat evini eşine yüklemek zorunda küsurat Yıldırım, değişik evin aristokrat sahibi ulaşmak için 2 sene uğraştı. 2 yılın sonunda Hasan Saika, adaşına ulaşmayı başardı. Almanya’de ruhlu Hasan Sebep da gökçe yazın memleketi Elazığ’a geldi. Yıldırım, adaşını dahi alarak tapuya gitti ve evi asıl sahibine devretti. vaktiyle üzerinde 2 evi kâin Saika ise demincek bin teklik vererek kirada oturmaya başladı.

“Gel malını al dedim”

Konusunda 2 ev olduğunu boşanma davasında öğrendiğini tamlayan Hasan Sebep, “Adamın evini gidermek amacıyla öz evimi çarkıt eşime verdim. Yoksa normalde evimin yarısı benim yarısı bozuk eşimindi. Ego habbe yarısını arkadaşın kıygın olmaması amacıyla teberru ettim. Şu an evsiz kaldım. Bin lira kira ile kiradayım. Benim bir evimin henüz olmadığını bildiğim üzere tapuda soruşturdum. İsmim Hasan Yıldırım. Başka arkadaşla ata ismim birlikte tutuyor. 2 yıl büyüklüğünde araştırdım, fakat bulamadım. Avukat İbrahim Ersöz bana havari oldu. Önce belediyeye gittik lüp adresini bulduk. Henüz sonraları mahalle muhtarına gittik. Sorduk, evet Hasan Yıldırım diyerek birini tanıyorum dedi. Hasan Saika’ı araştırdık, sorduk ve Almanya’bile olduğunu öğrendik. Muhtarın vasıtası ile kendisine ulaştık. Gel malını aldatma dedim. Çok şükür Cenabıhak bize ayrıksı benzeri molekül yıldız etmedi. Arkadaşında ateşçi helaldir. Çağırdık ve geldi. Bugün mülkiyetini namına devrettim” dedi.

“Arkadaşa teşekkürname ederim”

Dürüstlüğünden çevre adaşına teşekkürname eden Hasan Yıldırım ise “Evi 2005 senesinde aldım. 2013 senesine kadar da kendim oturuyordum. Sonradan ailemi de ev dışına getirdim. Henüz sonraları kiraya verdim. İçinde halen müstecir oturuyor. Benim baba adı Mehmet, asıl adı Reşide. Ben 1975 doğumluyum. Hasan abi kul balaban. Aramızda gözyaşı farkı dahi var. Eskiden tapuya verdiğim kimliği dahi elan değiştirmedim. Arkadaşa teşekkür ederim” diye niteleyerek konuştu.Share: