İş adamı cinayetinde sanıklara mahkemeden ceza yağdı

Kayseri’da 2 milyon Euro karşılığında öldürüldüğü argüman edilen iş kadını cinayeti davasında, murafaa sanıklara ukubet yağdırdı.

Kayseri Adliyesi 3. Sakil Ukubet Mahkemesinde tanıdık davada vakfedilmiş yargılanan D.K. murafaa salonunda hazır bulunurken, sanıklardan E.Y., V.K., S.O.M., M.E. ve E.K. bile SEGBİS ile bağlandı. Davada tutuklu sanıklar beraatlerini temenni ederken, mahkeme heyeti E.Y.’ye kasten insan öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet cezası, D.K.’ye 15 sene ve V.K.’ye 19 yıl dam cezası verdi. Sanıklardan S.O.M., M.E. ve E.K. dahi beraat etti.

Olayın geçmişi

Kayseri’nin Mimarsinan Mahallesi Tarsus Caddesi’ndeki ofisin bahçesinde oturan Orhan Adıbelli, şapkalı ve maskelenmiş tıpkısı güç eliyle kurşunlanarak öldürüldü. Olay sonrasında Kayseri Emniyet Müdürlüğü Düzenlilik Idarehane Müdürlüğü Kıya Sektör Amirliği ekipleri tarafından zanlının belirleme edilmesi ve yakalanması üzere iş yapıldı. Yapılan çalışmalarda polis ekipleri 750 saatlik güvenlik azrail görüntüsünü inceleyerek, 250 emanet ile görüştü. Polis ekiplerinin genişlik ayrıntılı ayrıntıyı de atlamadığı olayda acımasız zanlısının 26 yaşındaki E.Y. olduğu belirlendi. Kıyacı zanlısı E.Y.’nin Gaziantep’te olduğunun belirleme edilmesi üstüne Gaziantep Kıya Kısım Amirliği ekipleri ile alay malay ameliyat yapıldı. Meşkûk E.Y. 15 Ağustos’ta yakalanarak gözaltına makbuz ve hakkındaki işlemler sonrasında çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Zanlı E.Y.’nin sorgusunu inceleyen ve olayı ayrıntıları ile araştıran Kıya Çağ Amirliği ekipleri, E.Y.’nin, öldürdüğü Orhan Adıbelli’yi tanımadığı, Adıbelli’nin ortakları ve çalışanları ile husumetli olmasını da değerlendirerek soruşturmayı derinleştirdi. Cinayet Göz Amirliği ekiplerinin yaptığı çalışmalarda, E.Y.’nin cinayeti 2 milyon Euro karşılığında işlediği, cinayetten 8 ay önceki Kayseri’üstelik sülale kiraladığı, Orhan Adıbelli’yi izleme ettiği, hareket yerini, evini ve kullandığı uzlaştırıcı izleme ettiği, cinayeti harıldamak amacıyla akıllıca zamanı kolladığı belirlendi. Belirlenen O.M., M.P., M.E. ve D.K. üstelik Gaziantep’te düzenlenen operasyonla yakalanarak gözaltına alındı ve Kayseri’ye getirildi. Zanlılar, haklarında yapılan işlemlerin peşi sıra adliyeye gönderme edildi. – KAYSERİ

Share: