İş adamı cinayetinde sanıklara mahkemeden ceza yağdı

İş adamı cinayetinde sanıklara mahkemeden ceza yağdı

KAYSERİ Kayseri’birlikte 2 milyon Euro karşılığında öldürüldüğü argüman edilen iş kadını cinayeti davasında, murafaa sanıklara ceza yağdırdı.

Kayseri Adliyesi 3. Gösterişli Ceza Mahkemesinde tanıdık davada vakfedilmiş yargılanan D.K. mahkeme salonunda hazır bulunurken, sanıklardan E.Y., V.K., S.O.M., M.E. ve E.K. bile SEGBİS ile bağlandı. Davada mevkuf sanıklar beraatlerini arzu ederken, mahkeme heyeti E.Y.’ye tasarlayarak adam öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet cezası, D.K.’ye 15 sene ve V.K.’ye 19 yıl mapus cezası verdi. Sanıklardan S.O.M., M.E. ve E.K. dahi beraat etti.

Olayın geçmişi

Kayseri’nin Mimarsinan Mahallesi Tarsus Caddesi’ndeki ofisin bahçesinde oturan Orhan Adıbelli, şapkalı ve maskelenmiş tıpkısı güç marifetiyle kurşunlanarak öldürüldü. Olay sonrasında Kayseri Inanma Müdürlüğü Asayiş Yazıhane Müdürlüğü Cinayet Bölüm Amirliği ekipleri tarafından zanlının tayin edilmesi ve yakalanması için say yapıldı. Yapılan çalışmalarda polis güçleri ekipleri 750 saatlik güvenlik kamera görüntüsünü inceleyerek, 250 güç ile görüştü. Polis Güçleri ekiplerinin arz mufassal ayrıntıyı birlikte atlamadığı olayda gaddar zanlısının 26 yaşındaki E.Y. olduğu belirlendi. Acımasız zanlısı E.Y.’nin Gaziantep’te olduğunun tayin edilmesi üstüne Gaziantep Cinayet Kürsü Amirliği ekipleri ile alay malay cerrahi müdahale yapıldı. Şüpheli E.Y. 15 Ağustos’ta yakalanarak gözaltına alındı ve hakkındaki işler sonrasında çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Çirkin E.Y.’nin sorgusunu inceleyen ve olayı ayrıntıları ile araştıran Kıya Büro Amirliği ekipleri, E.Y.’nin, öldürdüğü Orhan Adıbelli’yi tanımadığı, Adıbelli’nin ortakları ve çalışanları ile husumetli olmasını üstelik değerlendirerek soruşturmayı derinleştirdi. Cinayet Departman Amirliği ekiplerinin yaptığı çalışmalarda, E.Y.’nin cinayeti 2 milyon Euro karşılığında işlediği, cinayetten 8 ay önce Kayseri’da karı kiraladığı, Orhan Adıbelli’yi takip ettiği, iş yerini, evini ve kullandığı ara bulucu izlem ettiği, cinayeti gitmek için akıllıca zamanı kolladığı belirlendi. Belirlenen O.M., M.P., M.E. ve D.K. da Gaziantep’te düzenlenen operasyonla yakalanarak gözaltına makbuz ve Kayseri’ye getirildi. Zanlılar, haklarında yapılan işlemlerin peşi sıra adliyeye sevk edildi.

Share: