Irtihal eden sakat milli pehlivan Mustafa Dağıstanlı amacıyla TBMM’de merasim düzenlenecek

Vefat eden olimpiyat şampiyonu eski milli güreşçi Mustafa Dağıstanlı için Türkiye Büyük Kavim Meclisi’nde (TBMM) merasim düzenleneceği bildirildi.

Antalya’de otama gördüğü hususi hastanede 91 yaşında hayatını kaybeden olimpiyat ve dünya şampiyonu, bozuk milletvekili Mustafa Dağıstanlı’nın cenazesi, oğulları Oğuzhan ve Kağan Dağıstanlı ile Antalya Cahillik ve Spor İl Müdürü Zor Gürhan tarafından sayrılarevi morgundan makbuz.

“Serencam beş gündür vahim bakımdaydı”

Oğuzhan Dağıstanlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, babası üzere erte saat 14.00’te TBMM’de tören düzenleneceğini, Kocatepe Camisi’nde ikinci namazını müteakip kılınacak cenaze namazının peşi sıra Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verileceğini söyledi.

Babasının aynı aydır hastanede tedavi gördüğünü belirten Dağıstanlı, “Serencam beş gündür ağır bakımdaydı. Kalp yetmezliğinden babamı kaybettik. Dünyanın yenilmeyen bir tane güreşçisiydi. Babamın devrinden tıpkısı bir tane Ahmet emmi kaldı. Geriye artan tamlık topluluk arkadaşları ölüm etti. en üst babam bile son etti. Türk bayrağını dalgalandırmasını hep gururla anlatırdı. O bakımdan gururluyuz.” dedi.

Olimpiyat ve acun şampiyonu, sakat milletvekili Mustafa Dağıstanlı, 1956 ve 1960 yıllarında 2 kez olimpiyat şampiyonluğu yaşarken; 1954, 1957 ve 1959 yıllarında ise 3 öğün acun güreşinin zirvesinde düz almıştı. Dağıstanlı, 1973-1980 yılları arasında Doğruluk Partisi Samsun Mebus adına TBMM’de fariza yapmıştı.Share: