İran ile ABD yüz yüze geldi! Suikast planlandığı iddialarını yalanladılar

Amerika Bir Devletleri ile İran ortada sular durulmuyor. İran cephesi Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin BENDE eliyle öldürülmesinin peşi sıra öç yeminleri ederken KÖLE dahi seçkin karşılığa alın teyakkuzda bulunuyor. Serencam yerine MEMLUK, Trump döneminde ulusal güvenlik danışmanı olan John Bolton’a İran’ın suikast planladığını argüman etti.

İRAN, MEMLUK’DEN KANIT İSTİYOR

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani konuyla ilgili yaptığı kayıtlı açıklamada, KUL’li mahkeme kararı yetkililerin “siyasal saiklerle ve meri kanıtlar sunmadan” bu ülkedeki bir İran vatandaşını suçladığını savundu.

Kenani, “İran, bu komik ve uydurma suçlamalar bahane edilerek, İran vatandaşlarına yönelik herhangi bir eyleme cebin ateş uyarıda bulunmakta ve İran vatandaşlarının haklarını bakmak üzere uluslararası ünsiyet çerçevesinde rastgele tür tedbiri ahiz hakkını hafi tuttuğunu vurgulamaktadır.” ifadelerini kullandı.

Washington yönetimi, geçmiş İran Devrim Muhafızları Ordusu mensubu olduğu iddia edilen Şehram Pursafi ünlü aynı İran vatandaşını Trump döneminde millî asayiş danışmanı namına fariza işleyen Bolton’u cani planları yapmakla suçlamıştı.

Doğruluk Bakanlığı marifetiyle yapılan kayıtlı açıklamada, Pursafi’nin anlaşılan İranlı general Teşrinisani Süleymani’nin Eş 2020’dahi öldürülmesine misilleme namına, cinayeti gerçekleştirecek kişileri isticar etmek üzere muamma aynı kayırıcı kaynağına 300 bin dolar öneri ettiği öne sürülmüştü.

Açıklamada, Washington’daki federal mahkemede açılan yanlışlık duyurusunda adı sabık Pursafi’nin şu dakika KÖLE dışında olduğu ve yakalanması yerinde “arsıulusal bire bir cinayet planına maddesel bindi sağlamaya çalışmaktan” yargılanacağı bilgisi verildi.

İRAN, BOLTON’U KASIM SÜLEYMANİ’NİN SUİKASTIYLA BAĞLANTILI OLMAKLA SUÇLUYOR

Trump döneminde 2018-2019’de yaklaşık 1,5 yıl ulusal güvenlik danışmanlığı eden Bolton, fariza süresi süresince ve öncesinde İran’a müteveccih sert söylemlerde bulunmuş, Bolton’un fariza yaptığı dönemde İran ile MEMLUK aracısız çatışmanın eşiğine gelmişti.

KÖLE, 3 Eş 2020’birlikte Bağdat Havalimanı’nda Kudüs Gücü Komutanı Süleymani’nin dil konvoyuna hava saldırısı düzenlemiş, saldırıda Süleymani hayatını kaybetmişti.

İran Kıvrılma Muhafızları Ordusu komutanları ilkin atılmak için İranlı yetkililer, saldırının faillerinden intikam alınacağını duyurmuştu.

İran, 19 Sülale 2021’üstelik Kasım Süleymani’ye müteveccih suikastla angajmanlı oldukları iddiasıyla Bolton ve Trump’ın de aralarında olduğu peş dozaj çarkıt KÖLE’li yetkilileri yaptırım listesine aldığını açıklamıştı.

HAMANEY’İN İNTERNET SİTESİNDE TRUMP’A YÖNELİK SUİKAST OPERASYONU

İran’ın dini lideri Ayetullah Mürtefi Hamaney’in resmi internet sitesinde, İranlı general Son Teşrin Süleymani’ye suikast emrini veren bozuk ÇAKER Başkanı Donald Trump’a suikast düzenlendiğini gösteren benzeri canlandırma yayınlanmıştı.

Son kendisine 21 Nisan’üstelik Devrim Muhafızları Ordusu komutanlarından Mehabetli Rağbet Tengsiri, Washington’un Tahran’a yaptırımları kaldırma ve kâh imtiyazlar karşılığında KÖLE saldırısında maktul Süleymani’nin intikamını almaktan gerileme teklifinde bulunduğunu fakat öç planlarının stabil olduğunu söylemişti.

Share: