Ilbay Çiçek, incitici haberi duyurdu: Kayseri’deki kazada 1 kişi hayatını kaybetti

Ilbay Çiçek, kırıcı haberi duyurdu: Kayseri’deki kazada 1 gönül hayatını kaybetti

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek:

“Özellikle yağışlı havalarda ve larp başlayan yağışlarda hem sürücülerimizin hem de bizlerin biraz daha titiz olması gerekiyor”

KAYSERİ – Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, şehirde sabahleyin saatlerinde meydana mevrut kazada gösterişli yaralanan 1 kişinin hayatını kaybettiğini söyleyerek, “Alelhusus yağışlı havalarda ve fücceten başlayan yağışlarda hem sürücülerimizin hem da bizlerin az buçuk elan dikkatli olması gerekiyor” dedi.

Sabah saatlerinde ilçeye vabeste İnecik Mahallesi Fatih Şehriyâr Mehmet Bulvarı üzerinde meydana mevrut kazada, fabrikaya iştirakçi taşıyan E.Ö. yönetimindeki 38 P 0793 plakalı servis, yalçın yolda sürücüsünün yönelteç hakimiyetini kaybetmesi sonucu yoldan çıkarak takla attı. Çevredekilerin ihbarı üstüne bölgeye çokça sayıda cankurtaran, polis güçleri, itfaiye ve AFAD ekibi irsal edildi. Polis Güçleri ekipleri kazanın meydana geldiği yolu trafiğe kapatırken, gaileli 22 güç itfaiye aracı ve AFAD yardımı ile minibüsten çıkarıldı. Ambulanslarla şehirde kâin muhtelif hastanelere kaldırılan yaralılar otama altına alınırken, 1 kişinin durumunun çetin olduğu öğrenildi.

Vali Çiçek: “1 vatandaşımız hayatını kaybetti”

Kazayla ilgili İhlas Veri Ajansı’na konuşan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, “Sabahleyin saatlerinde servis şoförümüzün dangadak başlayan yağmurda aracın hakimiyetini kaybetmesi sonucu meydana gelen kazada maalesef 1 geberik var, 20 kıta dahi hafif yaralımız var. Böyle aynı ilçe meydana geldi. Özellikle yağışlı havalarda ve anide başlayan yağışlarda hem sürücülerimizin hem da bizlerin az buçuk daha tetik olması gerekiyor. Üzüntümüz 1 hayatın kaybolması. Çokça şükür elan fazla fert kaybı olmadı. İnşallah önümüzdeki süreçlerde denetimleri bile artıracağız. Arkadaşlarımız servis şoförleri ile ilişik tehlikeli himmet içerisindeler. Kontrolleri artırarak bu kazaları önlemeye çalışacağız. Kar yağışı dahi başlıyor bu tür kazaların yaşanmamasını istiyoruz. Okullar açılmadan ilk dahi parçalanmamış servis şoförleri ile ilişik denetimler yapıyoruz. Meslek servisleri ile ilişkin birlikte Kayseri’birlikte yara haberler almamak üzere tedbirleri ahzetmek durumundayız. İnşallah halkımızda, şoförlerimiz bile anlayışla karşılar, bildirme eli sıkı tedbirleri alarak kış şartlarını kazasız belasız geçiririz” ifadelerini kullandı.

Share: