İkinci Ribery vakası! Galatasaray’ın büyük envestisman yaptığı Torreira, geldiği kabilinden gidiyor

Galatasaray’ın, zaman başında Arsenal’den kadrosuna kattığı Lucas Torreira üzere menajeri Pablo Bentancur’dan flaş tıpkısı açıklama geldi. İtalyan basınından aktardığı habere bakarak; İtalyan basınına konuşan Bentancur, oyuncusunun Galatasaray’da tıpkısı yıl oynadıktan sonraları İtalya’ya kesilmek istediğini söyledi.

“İTALYA’DA VIRA ETMEK BASKI OLAMAZ”

Pablo Bentancur, “Biraz takımla görüştüm. Torreira, Galatasaray’da ayrımsız sene etmek ve arkası sıra Serie A’ya yaklaşmak istiyor. İtalya’ya ve İtalyan futboluna cebin nazik benzeri sevgisi var. Onu baştan Serie A’da gidermek pres olmayacak. Tecrübesi var ve çağdaş futbolda bulunması baski tıpkısı oyuncu” dedi.

“DÖNÜŞÜ EDISYON DEĞİL”

Bentancur ayrıca, “Torreira ile aynı kulüp ilgileniyor. Aynı eksantrik pakt ise para aktarımı döneminde ne olacağını koparmak istiyor. Torreira amacıyla İtalya’ya gabi dönüşü print adına görmüyorum” diyerek konuştu

6 MİLYON EUROYA ALINDI

Galatasaray, sezon başında 26 yaşındaki futbolcuyu Arsenal’den 6 milyon euro bonservis bedeli karşılığında kadrosuna katmıştı. Torreira, solgun-kırmızılı dalan altında 12 maçta sahaya imdi. Uruguaylı futbolcunun aktüel meydan değeri 15 milyon euro kendisine gösteriliyor.

RIBERY DA GİTMİŞTİ

Galatasaray, 2005 yılında zaman başında kadrosuna kattığı Franck Ribery’yi bedelsiz olarak Marsilya’ya kaptırmıştı. Ribery ardından Bayern Münih’e aktarma olmuştu. 26 yaşındaki Torreira, kariyerinin sunu mübarek dönemini İtalya’da kılmak istiyor. Torreira daha önceki Arsenal, Atletico Madrid, Fiorentina üzere takımlarda forma giymişti.

Share: