Iğdır’daki Tuz Sağaltım Merkezi hafta sonu bent görüyor

Iğdır’dahi bulunan Tuz Sağaltım Merkezi’nde, hafta sonları ziyaretçi hareketliliği artıyor.

Tuzluca ilçesinde kâin Sodyum Klorür Dağı’nın içindeki mağaralara yapılan Tuz Tedavi Merkezi, yerli ve ecnebi turistlerin uğrak noktası olmaya devam ediyor.

Henüz bire bir yılını doldurmayan ve düzenleme etapları bitmeme fail mağaralar, açıldığı günden bugüne kadar 100 binin üzerinde ziyaretçiyi çekti.

Özellikle hafta sonlarında Iğdır’ın yanında Kars, Veca, Erzurum, Van ve Ardahan üzere mekân illerden ziyaretçilerin geldiği mağaralar, bölgenin en ağırbaşlı turizm alanlarından biri yerine ziyaretçilerini ağırlıyor.

Ziyaretçilerden Ahmet Özdemir, AA muhabirine, arkadaşlarının tavsiyesi üzerine geldiği mağarayı, anlatıldığından henüz pir bulduğunu söyledi.

Dağın içinde hakeza aynı yapının bulunmasının olağanüstü olduğunu anlatan Özdemir, “Hayatımda görmem gereken bire bir meydan olduğunu buraya gelince anladım. Haddinden Fazla adamakıllı ayrımsız meydan, herkese görmesini tavsiye ederim. Galerilerin oluşması, herhangi bir içtima sodyum klorür olması, yürüdüğümüz yolun da tuzdan oluşması beni çokça etkiledi, haddinden fazla beğendim. Arkadaşlarıma üstelik önereceğim, banko görülmesi gereken bir düzlük.” dedi.Share: