ICRA VEKILI SOYLU: BURSA’DA CEZAEVİ MEMURLARINI TAŞIYAN ARACA BOMBALI SALDIRININ FAİLLERİ YAKALANDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Edirne’üstelik SELIM Tümen İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Şarki ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Soylu, “Tanrı’a hamdolsun, zaman ülkemizde yıldırıcı sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek arı sili, bir tek yıldırıcı kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye kadar tıpkısı zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a büyüklüğünde yıllarca Suriye’üstelik Afrin’den daima terörist aktardıkları, terörle mücadelede arz print alanlardan birisi olan Amanos Dağları Tanrı’a hamdolsun kim benzeri tek yıldırıcı kalmadan bugün tertemiz. Aynı taraftan Erzincan tertemiz, Bingöl tertemiz, Erzurum arı sili ve burada nakletmek istiyorum, size göstermek istiyorum, inşallah Tunceli geçenlerde, 5 terörist kaldı, inşallah yakında arı sili olacak. Cenabıhak yıldız edecek 29 Teşrinievvel 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde benzeri tek soysuz terörist kalmayacak, arı sili olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN EVVEL SANA BENZEYEN MANDACILAR VARDI’

CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Aristokrat, “Siz nazik devrimlerin altına imza attınız amma zaman burada hisse senedi münteha değil. Yine söylüyorum; yeniden başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Insan Sakarya Meydan Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Eli Nimetli memlekette beş, ortaokul, ortaöğretim, darülfünun okumadın mı? Ömründe on paralık Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe tek Sakarya’dan geçmedin mi? Ayrımsız de inanarak anlatıyor. Yalanı o kadar iyice konuşuyor kim, o büyüklüğünde fena hâlde konuşuyor. Ama sınır dışı tezkeresine yararlı oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile nüfuz oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle şüphesiz oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı pekâlâ alınır. Ülen Kılıçdaroğlu, senden önceki bu ülkede sana benzeyen mandacılar vardı, tarihe gömdü bu millet, tarihe” diye konuştu.

‘MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE ÇIFTE ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, ortak yönetim hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını belirten Soylu, “Demincek hangi yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine çifte atıyorlar. Korkuyorum hareket bana düşecek diyerek. Bunlar yakında karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine çifte atıyor, bir birlikte şehremaneti başkanlarına meni şeş çalışıyorlar. Ankara Uray Başkanı’na meni şeş çalışıyor, İstanbul Uray Başkanı’na belen şeş çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye senelerce bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi senelerce bu koalisyonlar gabi bıraktı, şimdi Türkiye’yi yine koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna müsaade etmeyelim” ifadelerini kullandı.Share: