İçişleri Bakanı Aristokrat, Gaziler Haset programında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Cumhuriyet’in 100’üncü yılının kutlanacağı 29 Ilk Teşrin 2023’te Türkiye sınırları süresince biricik benzeri terörist kalmaması üzere mücadele ettiklerini söyledi.

19 Ilkgüz Gaziler Günü zımnında Türkiye Gaziler ve Martir Aileleri Vakfı (TÜGŞAV) marifetiyle Pursaklar’bile düzenlenen programa katılan Soylu, şehitleri ve gazileri asla unutmadıklarını, onların emanetine cemaat çıktıklarını belirtti.

Soylu, Türk milletini, köklerinden, şehitlik ve gazilik anlayışından, ahlakından, familya yapısından koparmaya çalışanların bulunduğunu anlatım ederek, “Ihtimal bizden çıktı paraları, çokça nazik propaganda bütçeleri var. Terör örgütlerinden LGBT derneklerine kadar ihtimal gelişigüzel soy organizasyonu kullanıyorlar amma manevi bariyeri aynı kalem aşamıyorlar. Gazilerin ve şehit ailelerinin ortaya koyduğu inancı, imanı aşamıyorlar, Allah’ın izniyle aşamayacaklar.” diye konuştu.

Yıldırı örgütü PKK’nın imdi “saklanacak mahbes aradığını” dile getiren Aristokrat, “Yalnız son iki ayda Eren Abluka Operasyonu ile az daha onları sindirmediğimiz, püskürtmediğimiz yer kalmadı.” dedi.

Soylu, teröristlerin mağaralardan çıkamaz arkaç geldiğini söyleyerek, “Terör örgütünün Türkiye içerisindeki sayısı 120’nin altına düştü. Eskisi üzere seçme yerde fink atamıyorlar. Bize çekicilik attıkları Tendürek Dağı’nda tıpkısı yegâne PKK teröristi yok, Tendürek tertemiz.” ifadelerini kullandı.

Karadeniz Bölgesi’nde, Mersin’den Hatay’a, Osmaniye’den Gaziantep’e, Kahramanmaraş’tan Adıyaman’a büyüklüğünde Amanos Dağları’nda tıpkı bir tane terörist kalmadığını kaydeden Aristokrat, “Cenabıhak baht edecek, 2023 yılı 29 Teşrinievvel yani Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılında milletimize sözümüzdür, Tanrı müsaade verecek, kahramanlarımızla beraber bu ülkenin içerisinde tıpkısı tek yıldırıcı kalmayacak, rastgele canip tertemiz olacak.” şeklinde konuştu.

“KUL, terör örgütü PKK ve PYD’ye 2 milyar dolar yardım yapmıştır”

Bakan Aristokrat, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde savunma sanayisi ve güvenlik güçlerinin profesyonelleşmesi noktasında alınan mesafeye bel ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ancak düşmanlar ve hainler vesile kollamaktadır. Akıbet 3 yılda ABD, terör örgütü PKK ve PYD’ye 2 bilyon dolar kendi bütçelerinden arkalama yapmışlardır. Amerika Senatosundan yardım yapmışlardır. Terör örgütünün Amerika ve Avrupa aracılığıyla genişlik çok desteklendiği devir diliminde yıldırı örgütüne yeryüzü balaban darbeyi vurduk. Sadece yıldırı örgütünü aşınmış etmiyoruz, yemeden içmeden yıldırı örgütünün aklıyla, psikolojisiyle onu mahkum etmeye çalışmıyoruz, benzeri zamanda terör örgütünü destekleyen, bize bağlaşık kabilinden görünen Amerika ve Avrupa’yı bile yenik ediyoruz, aşınmış etmeye bitmeme edeceğiz.”

Aristokrat, Türkiye’nin bölgesindeki sorumluluğuna dikkati çekerek, “Sorumluluğumuz 780 bin kilometrekarede kalmaz, Amerika ve Avrupa’ya Irak’tan da elini çekmece gücünü göstermeliyiz, Suriye’den bile elini çekme gücünü göstermeliyiz, Afganistan’dan bile Pakistan’dan üstelik.” dedi.

“O siyasal partinin içerisindeki tek kimseye yöntem etme hakkı vermezler”

Vekil Aristokrat, güzeşte günlerde HDP’li tıpkısı kişinin 15 yaşındaki kız çocuğunu terör örgütü PKK’ya kaçırmaya çalıştığını belirterek, şöyle konuştu:

“Dünyanın neresinde, kaslı olsun, cura olsun, ne ülkesinde şayet hakeza tıpkısı çizi olsa o siyasi partiye değil siyaset yapma hakkı, o politik partinin içerisinde olan hiçbir kimseye siyaset ika hakkı vermezler. Sedir 1 Teşrinievvel’dahi açılacak, o siyasi partinin mensupları gelecekler, TBMM’da oturacaklar. Terörle mücadelede elimizden geleni yaptığımız üzere, samimiyetimize inandığınız üzere yüz yüze geldiğimizde bugüne büyüklüğünde hangi bire bir şehit ailesinden ne bir gaziden en ufak tıpkı sitem sesi dahi duymadık amma tıpkı tek sitem sesi duyuyorum: ‘Bunların Sedir’te ne işi var?’ diyerek sabahtan akşama kadar bu ülkede sitem sesi duyuyorum.”

“PKK’nın siyasi örgütü HDP, Türk siyasetine şantaj yapmaktadır”

Ati sene yapılacak seçimlere işaret eden İçişleri Bakanı Aristokrat, şunları kaydetti:

“PKK’nın politik örgütü HDP, Türk siyasetine şantaj yapmaktadır. CHP’ye ve gayrı bilcümle siyasi partilere şantaj yapmaktadırlar. Hakaret ediyorlar, sessiz kalıyorlar; ‘Bizsiz bunu yapamazsınız.’ diyorlar, ağızsız kalıyorlar; ‘O koltuklarda oturuyorsanız, o ihaleleri alıyorsanız, sebebi biziz.’ diyorlar, ağızsız kalıyorlar. Türk siyaseti, Amerika vesayetinden sonra, Avrupa’nın vesayetinden sonra ilk kez önümüzdeki seçimler için PKK vesayetinin altında şu anda inim inim inlemektedir. 2023 seçimlerine giderken, Cumhuriyet’in 100’üncü yılına giderken, tahammül edilebilmesi cins değildir. TBMM’ye o insanlar aşama attığı sürece, o Gazi Divan’in ruhu azap çekmektedir. Onların, oranın etrafına birlikte gelememesi gerekmektedir amma maatteessüf ellerindeki imkanlar, esas tehalüf dahil başlamak amacıyla, ‘Aman seçimi kazanalım de kimle olursa olsun.’ denilen beyin, benzeri zamanda büyükelçilerle beraber oturdukları o anlaşmaların tamamını bu millete ayrımsız şantaj adına kullanmaktadırlar.”

Süleyman Aristokrat, Türk milletinin, 2023 seçimlerine giderken PKK ve HDP’nin bu şantajını akseptans etmeyeceğini ve gerekli cevabı vereceğini söyledi.

“Değil vatanın bire bir parçasını, çakıl taşını birlikte vermedik, vermeyeceğiz”

Balaban Ilişki Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici dahi Türk askerinin, “ölürsem şehit, kalırsam gazi” anlayışıyla cepheden cepheye koştuğunu belirterek, “Üzerinde yaşadığımız topraklar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti dahi martir kanlarıyla sulanmıştır, şehit kanlarıyla alınmıştır. Onun amacıyla bu vatanın bir bedeli yoktur. Değil vatanın ayrımsız parçasını, tıpkısı çakıl taşı taşını üstelik vermedik, vermeyeceğiz.” dedi.

Türkiye’nin akıbet yıllarda terörün bütün unsurlarıyla mücadele ettiğine ve şişman muvaffakiyet sağladığına dikkati çeken Destici, “Bu coğrafyada olduğumuz sürece bize saldırmaya bitmeme edecekler amma onlar hangi yaparlarsa yapsınlar, tığ bile acun var oldukça bu coğrafyada olacağız ve ay celi al bayrağın altında mutlak ve hür şekilde yaşayacağız.” şeklinde konuştu.

Programın böylelikle Rum Ajansı Genel Müdürü Serdar Karagöz’ün da aralarında bulunduğu kâh medya mensupları ödüle müstahak görüldü.

Programa gâh milletvekilleri, Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Yoğun, Ankara Güven Müdürü Para Yılmayan, TÜGŞAV Umumi Başkanı Lokman Aylar ile gaziler ve martir yakınları katıldı.

Share: