Hüseyin Güreşçi 3. posta başkanlığa seçildi

Altınokta Körler Derneği Manisa Şubesinin 7. Gösterişsiz Umumi Kurulunda 2 dönemdir derneğin başkanlığını örümcek Hüseyin Pehlivan düşünce birliğiyle 3. Sefer başkanlığa seçildi.

Altınokta Körler Derneği Manisa Şubesinin 7. Macerasız Umumi Yerleşmiş Manisa Büyükşehir Belediyesi Odalar ve Dernekler Binası Konuşma Salonunda gerçekleştirildi. Umumi Kurula, dernek üyeleri ilçelerden üstelik gelerek sakil bir katılım sağladı.

Genel Kurul toplantısından ilk cemi misafirlere pilav hayrı yapıldı. Ankara’dan gelen Altınokta Körler Derneği Genel Başkanı Av. Fermani Kurtel, Umumi Asamble Sedir Başkanlığına, Türkiye Körler Federasyonu sakat Başkanı ve halen Ankara Idarehane Umumi Sekreterliğini yapan Av. Hasan Tatar bile sedir üyeliğine seçildi. Manisa Bölüm Başkanı Hüseyin Pehlivan’ın açım konuşmasından sonraları, gündem maddelerine geçildi. Elan önceki iki genel kurulda karşısında aday olduğu halde kazanan Hüseyin Güreşçi bu kere başkanlık yarışında rakipsiz kaldı. Umumi Asamble böylece yapılan oylamada Hüseyin Güreşçi 3. el Altınokta Körler Derneği Manisa Şube Başkanlığına düşünce birliği ile seçildi. Hüseyin Güreşçi’ın yönetiminde ise Gazi Selami Alım Satım, Mehmet Şimşek, Nurcan Dereli Taş ve Arzu Yüksel yer aldı.

Dilek ve temennilerde meze düz toplum örgütü üyeleri birlikte muvaffakiyetli çalışmalarından ufuk Komutan Hüseyin Pehlivan’ı kutlama etti.

“Rüçhan talebimiz erişebilirlik”

Genel Asamble sonunda kortej düzlük Hüseyin Pehlivan, “Altınokta Körler Derneği Manisa Şube Başkanlığına baştan seçmece, rey birliği ile bana bindi vermenizden etraf hepinize çok teşekkür ediyorum. İlk engelli hareketini başlatan dernektir Altınokta. Bu nedenle hak tamamıyla çalışmalarımızı yürütmeye devam edeceğiz. Pandemi nedeniyle vuzuh verdiğimiz kurslarımızı ayırmak için baştan faaliyetlere başlayacağız. Manisa Şubesi kendisine bildiğiniz kabil el genelinde biricik olmamıza rağmen, değme ahit ilçelerdeki üyelerimize dahi fayda sağlamaya çalıştık ve buna bitmeme edeceğiz. En rüçhan talebimiz ‘Erişebilirlik’ Buradan sesleniyorum, gözsüz bir vatandaş kendisine, hastaneye, belediyelere, sair kurumlara evet birlikte toplumsal birey karışma koyulmak üzere gidecek emare yolum yoksa, kurumların içinin erişebilir olması yetmez. Bu dil ile Manisa’mızın iyice insanlarını 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Körler ve Asayiş Günü’nde bizlerle beraber gözlerini bağlayarak beyaz bastonla yürümeye davet ediyorum. Gelin ve ısrarla erişilebilirlik dememizin sebebini takkadak empati kurarak değil, hissederek bizlerin hangi yaşadığını birkaç de olsa anlamış olacaksınız. Cemiyet çatısı altında hepimiz fahri birer ferdiz. Paydaşlık sağlayan yekpare üyelerimize, gelemeyen amma desteklerini ileten dostlarımıza, ilçelerden gelen üyelerimizin ulaşımlarını sağlatan belediye başkanlarımıza ve mecmu misafirlerimize teşekkürname ediyorum.” dedi. – MANİSA

Share: