Hem çobanlık yapıyor hem dahi hayali amacıyla ibret çalışıyor

– Hem çobanlık yapıyor hem birlikte hayali üzere öğüt çalışıyor

YOZGAT – Yozgat’ta geçimini hayvancılıkla sağlayıcı ve ailesine yardımcı olmak amacıyla okul çıkışı ile hafta sonları çobanlık işleyen 14 yaşındaki Mustafa Küçükerdoğan, hayalindeki öğretmenlik mesleğine yayılmak için efsanevi otlatırken öğüt çalışıyor.

Yozgat’ın Sorgun ilçesine vabeste Araplı kasabasında dallı güllü lise kaliteli öğrencisi Mustafa Küçükerdoğan, okul çıkışı ve hafta sonları zamanının şişman benzeri bölümünü efsanevi otlatarak, geçimlerini hayvancılıkla sağlayan ailesine apotr oluyor. Çokça sevdiği muallimlik mesleğine vurmak üzere hayvan otlatırken öğüt kitaplarını bile yanından ayırmayan Küçükerdoğan, hayvanları güttüğü tepelerde fırsat buldukça öğüt fiilen zamanını geçiriyor.

“Biricik hayalim hoca almak”

Yaşıtları kabilinden öğüt dışı bir zamanlar baziçe ibnelik etmek hesabına hayvancılıkla uğraşarak ailesine yardımcı olmayı yeğleme ettiğini söyleyen Küçükerdoğan, “Lise kaliteli öğrencisiyim. Hafta sonu ve yaz tatilimi çobanlık yaparak geçiriyorum, bu zamanlarda punt buldukça ibret fiilen değerlendiriyorum. Sabahleyin 08.00’bile yola çıkıyorum ve 10 kilometre defa yürüyorum. Ailemle birlikte ekincilik ve hayvancılıkla uğraşıyorum. Hayvancılık pres bir iz tıpkı o büyüklüğünde üstelik severek yapıyorum. Eğitim Bilimi konusunda hayallerim var, tek hayalim hoca tutmak ve ailemi gururlandırmak istiyorum. Bu yolda kendimi geliştirip bildirme faziletli yerlere fazlalaşmak istiyorum.” dedi.

Share: