Hava Bilgisi çok sayıda şehir için soluk kodlu uyarma verdi! Gök ses sağanak yağmur bekleniyor

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü eliyle yapılan serencam değerlendirmelere bakarak ülkemizin yıldız, iç ve doğu kesimlerinin modüler kayran yer çok bulutlanmış, Doğu Akdeniz, İç Rum’nun şark su, Karadeniz, Gün Doğusu Rum’nun batısı ve Güneydoğu Rum ile Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevrelerinin yağışlı geçeceği hesap ediliyor. Genellikle baran ve bora, sabah önceki saatler ve geceleyin saatlerinde Artvin, Tunceli, Erzincan, Erzurum ve Bingöl’ün efdal kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde görülecek.

7 İLE SARI KODLU UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü marifetiyle 7 mülk için “solgun” kodlu uyartı yapıldı. Adıyaman, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Malatya, Tunceli ve Şanlıurfa’da yağışların asuman gürültülü boğanak şeklinde deli dolu olacağı hesap pusulası ediliyor.

DOMINANT BASKINI VE HORTUM UYARISI

Yetkililer, birden sel, seylap, saika, yerel meşgul yağışı, yağmur anında kuvvetli rüzgar, hortum ve ulaşımda aksamalar kabilinden olumsuzluklara cebin vatandaşları uyardı.

SARI KODLU UYARI NEDİR?

Soluk, havada “gizil hırs durumu”na meni ediyor. Tahmin edilen meteorolojik hadise olağan dışı olmamakla alay malay, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek cerrahi müdahale konusunda dikkatli davranılması uyarısında bulunuluyor.

Share: