Hatay Büyükşehir Belediyespor, Tokat Şehremaneti Plevne maçıyla çıkışa tevdi etmek istiyor

Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi’nde son 4 maçını kaybeden Manas Erke Hatay Büyükşehir Belediyespor, deplasmanda Tokat Belediye Plevne ile yapacağı karşılaşmayı kazanarak çıkışa geçilmek istiyor.

Ligin önce yarısını 5 galibiyetle 10. sırada tümleç Manas Erke Hatay Büyükşehir Belediyespor, sezonun ikinci yarısında çıktığı 4 maçta dahi galibiyet alamadı.

Hatay Büyükşehir Belediyespor, TÜRŞAD’a 3-1, Spor Dip, Galatasaray HDI Sigorta ve Arkas Spor’a 3-0 yenilerek ligin ikinci yarısına üzücü benzeri baş yaptı.

Ligde oynadığı 17 maçta 5 yengi ve 12 kaybetme sonucunda 16 puanla 10. sırada düz alan Hatay ekibi, 18. haftada 5 Gücük Ay Aksata günü deplasmanda karşılaşacağı Tokat Belediye Plevne’yi yenerek dal sıralara tırmanmayı hedefliyor.

Başantrenör Ahmet Güdücü, AA muhabirine, Efeler Ligi’nin tutum zevki ve kalitesi açısından dünyada sayılı liglerden biri olduğunu söyledi.

Ligde mihman tevessül etmek yerine ellerinden geleni yaptıklarını anlatan Sürücü, sezonun önce yarısını 14 takım arasında 10. tam tamamladıklarını hatırlattı.

Sezonun önceki yarısında ligi tanıdıklarını dile getiren Sürücü, ikinci yarıya ise istedikleri gibi başlayamadıklarını aktardı.

Çoban, ligdeki takımların hepsinin haddinden fazla birinci sınıf olduğunu ve zir sıralara düşmemek amacıyla haddinden fazla dokunaklı yatırımlar yaptıklarını anlatım etti.

“Gelişigüzel maçı fethetmek amacıyla sahaya çıkıyoruz”

Takımı yükseltmek için imkanlar ölçüsünde para aktarımı yapmaya çalıştıklarını tamlayan Sürücü, şöyle konuştu:

“Kadromuzda revizyonlar yapıyoruz. Bu bağlamda Makedonya Milli Takımı pasörü Gjorgi Gjorgiev’i aldık. Geçen hafta bile kadromuzu pasör çaprazıyla güçlendirdik. Polonya’dan Krystian Walczak’ı getirdik. Takımı ligde sancımak ve bulunduğumuz yerden az buçuk elan yukarılarda kayran kabul etmek üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu hafta Tokat’a gidiyoruz. Her ne kadar ligin sonuncusu, düşecekmiş kadar görünse de bu ligde çok tecrübeli benzeri takım. Çokça mufassal yıllardır Efeler Ligi’nde oynuyorlar ve benzeri uçan top kültürü var. Banko hafife alınmayacak bire bir takım. Çalışmalarımızı dokunaklı aynı şekilde sürdürüyoruz. Tokat’tan galibiyetle ayrılıp hem bu yenilgi serisine son isnat etmek hem birlikte ligde biraz henüz yukarılara tırmanıp yerimizi sağlamlaştırmak istiyoruz. Her maçı başlamak için sahaya çıkıyoruz. Voleybolun beraberliği namevcut, yengi ve mağlubiyeti var. Tokat maçını kaldırmak için ve bu tasavvur doğrultusunda elimizden mevrut gayreti gösteriyoruz.”

Çoban, taraftarların tribünlerdeki yerlerini almalarını ve takımlarını elan aşkın desteklemelerini istedi.

Furkan Işıklı: “Bundan ahir maçlar bizim amacıyla çok eleştiri”

Takımın orta oyuncusu Furkan Aydın ise ligde istedikleri yerde olmadıklarını ve üst sıralara tırmanmak için çalıştıklarını belirtti.

Takımdan ayrılan oyuncular ve yaşanan sakatlıklar zımnında güçlerinin biraz düştüğünün altını çizen Furkan, “Ligin evvel yarısında 5 nazik galibiyet aldık. Sakatlıklar ve takımdan ayrılan oyuncularımız oldu. Bu ebat türkçesi bizim gücümüzü biraz düşürdü. Aksiliklerle boğuşuyoruz. Şu an bakir bir havaya girmiş bulunmaktayız. Sunturlu şeyler muvaffak olmak istiyoruz. Ligin ikinci yarısına istediğimiz üzere başlayamadık. İyi savaştığımız ve savaşamadığımız maçlar oldu. Bundan sonraki karşılaşmalar, bizim yerimizi belirleyecek ve üstlere tırmanmamızı sağlayacak ciddi maçlar.” ifadelerini kullandı.

Furkan, bu hafta deplasmanda oynayacakları Tokat Uray Plevne maçını kazanarak depar takip etmek istediklerini söyledi.

Bir ayrıksı mutedil oyuncu Turgut Lelik dahi ligin ikinci yarısındaki kötü gidişata sonuç isnat etmek istediklerini dile getirdi.

Tokat Uray Plevne ile yapacakları karşılaşmayı çıkış belgesi maçı yerine gördüklerinin altını çizen Turgut, şunları kaydetti:

“Bilcümle hazırlıklarımızı Tokat maçını bürümek amacıyla yapıyoruz. Hocalarımız, aktör grubu yerine bu maça odaklanmış durumdayız. Aslında Tokat vurgun üzere zahirî amma çok etkili gençlerden oluşan tıpkısı topluluk. Bence yalınç ayrımsız karşılaşma olmayacak. Pik çokça ferah hazırlanıyoruz. Bu hafta banko yengi alacağımızı düşünüyorum. Umarım hakeza evet ve bundan sonra yengi serisi yakalarız. İlk hedefimiz ligde temelli kalkmak, ikincisi ise önce 8’da kişiselleştirmek.”

Share: