Hakim karşısına çıkan FETÖ şüphelilerinden 2’si tutuklandı

Fetullahçı Yıldırı Örgütü’ne (FETÖ) müteveccih, Eskişehir merkezli 7 ilde planlı operasyonlarda gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 22 şüpheliden 2’si tutuklandı, 3’ü adli arama şartıyla ocak hapsi cezası aldı, 17’si birlikte adli kontrol şartı ve yurtdışına yokuş yasağı kararıyla serbest bırakıldı.

Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele, İstihbarat, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Savaş ile Siber Suçlarla Uğraş birimleri koordinesinde, FETÖ’nün askeri bilinmeyen yapılanmasına müteveccih faaliyetler düzenlendi. Örgütün aktüel ve mali yapılanmasının deklare edilmesi amacıyla gerçekleştirilen Gazi Turgut Aslan Operasyonu’nun devamı yerine planlı işler çerçevesinde Eskişehir merkezli olarak; Ankara, İstanbul, Samsun, Muğla, Kahramanmaraş ve Hatay’da tespit edilen 23 adrese başat düzenlendi. Kimlikleri tayin edilen 23 şüphelinin yakalanmasına müteveccih düzenlenen operasyonlarda 22 kaka yakalandı. Firari olan 1 şüphelinin yakalanmasına müteveccih başlatılan çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Gözaltına alınan 22 FETÖ şüphelisi, emniyetteki işlemlerinin arkası sıra adliyeye irsal edildi. Bilgili karşısına çıkan şüphelilerden 2’si tutuklanarak cezaevine gönderildi. Farklı şüphelilerden 3’üne adli kontrol şartı ve aile hapsi cezası verilirken, 17 suratsız adli taharri şartı ve yurtdışına çıkış yasağı kararıyla erkin bırakıldı. – ESKİŞEHİR

Share: