HADİSE VE MEHMET DİNÇERLER’İN BOŞANMA DAVASININ MURAFAA TARİHİ BELLİ OLDU

Ünlü şarkıcı Fenomen ile eşi Mehmet Dinçerler’in metrukiyet davası tarihi belli oldu. Murafaa, 30 Eylül cuma namazı haset görülecek.

Hikâye Kurnaz terk etmek amacıyla avukatı Kağan Öncel aracılığıyla Beykoz 2. Ev Mahkemesi’ne dava açmıştı. Vaka Kurnaz ile Mehmet Dinçerler’in 30 Nisan 2022’de evlendikleri belirtilen metrukiyet dilekçesinde, Mehmet Dinçerler’in evlendikten gelişmemiş bir süre sonradan, Hadise’nin sanat hayatını kısıtlamaya yönelik  şekilci ve davranışlarda bulunmaya başladığı kanıt edilmişti. Dilekçede, “Mahkemeli tarafın bu davranışları, antlaşma içerisinde ruh bilimsel gravite boyutuna ulaşmıştır. Bu psikolojik baskılar müvekkili berenarı yıpratmış ve hoppadak zatî hayatını değil, kamuoyuna yansıdığı üzere tekellüm hayatını birlikte etkileyecek boyuta varmıştır. Bu nedenle, ortalık beyninde düğme olarak uyumsuzluklar kendini göstermiş, ayrı yaşamaya başlamışlar ve evlilikleri çalışarak sona ermiştir. Tarafların bundan böyle birlikte yaşamaları olanaklı değildir” denilmişti. Vaka maddesel ve manevi tazminat talebinde bulunmayarak  “Dünyaevi Birliğinin Sarsılması” antetli Medeni Kanun 166. maddesi layıkıyla boşanmayı dilek etmişti.

TARAFLARA DAVETİYE GÖNDERİLDİMahkeme çevre aracılığıyla sunulan dilekçelerin değerlendirmesini tamamlayarak 30 Eylül’e duruşma tarihi verdi. Rastgele iki tarafa de çağrılık çıkarılmasına karar veren mahkeme,  “sulh üzere muktezi hazırlığı yapmaları, duruşmaya yemeden içmeden taraflardan birinin gelmesi ve yargılamaya beklemek istemesi yerinde gelmeyen tarafın yokluğunda yapılan işlemlere itiraz edemeyeceği ve özge tarafın onun muvafakati olmadan tez ve savunmasını genişletip değiştirebileceği” açıklaması yapılmasını da kararlaştırdı. Çekişmeli boşanma davasına Fenomen ve Mehmet Dinçerler’in gelip gelmeyeceği belirsiz.

– İstanbul

Share: