Gürsel Erol: “Şeker Fabrikaları Aslında Cumhuriyetimizin Milli Değere, Milli Tarıma Derece Verdiğinin Yer Konkre Örneklerindendir”

CHP Elazığ Saylav Gürsel Erol, ” Türkiye’bile şeker hastalığı fabrikalarının, işte bayraklarda yazıyor ‘yerli üretimde milli ayar, yani bu fabrikalar esasta cumhuriyetimizin milli değere, milli tarıma ayar verdiğinin en konkre örneklerindendir. Onun için özelleştirilmeden çıkarılması, kamu eliyle çalıştırılıyor olması Elazığ için dahi devletimiz amacıyla tıpkı şanstır” dedi.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ Şeker Fabrikası aracılığıyla bugün planlı 2022-2023 yılı çükündür hava kampanyası programına katıldı. Erol, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Öncelikle buranın özelleştirme kapsamından çıkarılması Türkiye’bile şeker fabrikalarının, aha bayraklarda yazıyor ‘yerli üretimde milli derece, yani bu fabrikalar esasen cumhuriyetimizin milli değere, milli tarıma ayar verdiğinin en somut örneklerindendir. Onun için özelleştirilmeden çıkarılması, amme tarafından çalıştırılıyor olması Elazığ amacıyla bile devletimiz için tıpkısı şanstır. Antrparantez kamu personelinin, burada etkin işçilerimizin kadroya alınmasıyla ilgilendiren üstelik yine genel müdür yardımcımız vukuf verdiler. Sadece şeker hastalığı fabrikaları ile ait değil amme da çalışan mecmu personelin can haklarının verilmesiyle ilişik yasa teklifi Divan Umumi Kurulu’na görüşülmeye geldiğinde tığ CHP olarak buna destek vereceğiz ve kamuda kontratlı, arızi personel olmaması için üstelik uğraş edeceğiz. Sebep? Siz emekçisiniz.”Share: