Gün Doğusu Karadeniz Belediyeler Birliğinin 4. Işık Yarışması sonuçlandı

Şarki Karadeniz Belediyeler Birliğince (DKBB) planlı 4. Işık Yarışması’nda, Rum Ajansı (AA) ışık muhabiri Hakan Burak Altunöz üçüncü oldu.

DKBB Genel Sekreteri Mehmet Şentürk, yaptığı mukayyet açıklamada, yarışmanın Trabzon, Artvin, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Giresun ve Kargaşa il sınırları içerisindeki tarihi ve kültürel zenginlikleri civar plana yakalamak, foto sanatının görsel gücü ile tanıtılmasına ulama uydurmak amacıyla düzenlendiğini belirtti.

Yarışma tarafından foto sanatının gelişimine katkıda bulunulmayı hedeflediklerini vurgulayan Şentürk, seçilen fotoğraflarla Gün Doğusu Karadeniz’in memleket ve ilçelerinin tanıtılması üzere belgelik oluşturulduğunu anlatım etti.

Şentürk, yarışmaya 375 işık sanatçısının 1670 eserle katıldığına dikkati çekerek, 100 fotoğrafın sergilemeye doğruluk kazandığını, dereceye girenlere para ödülü ve çeşitli hediyeler verileceğini kaydetti.

Uca Mermertaş’ın bir numara, Mete Yurdaün’ün ikinci olduğu yarışmada, AA ışık muhabiri Kağan Burak Altunöz üçüncülük elde etti. Egemen Eryılmaz, Ulvi Duygusal ve Faruk Gamlıoğlu mansiyon, Ahmet Harmancı ise DKBB hususi ödülü, dron ödülü ile hakem heyeti hususi ödülüne layık görüldü.

Share: