Gümüşhane’de 7 sene önceki kaybolan Hasan Germiç’in kemikleri defnedildi

Gümüşhane’de 7 yıl evvel kaybolan Hasan Germiç’in kemikleri defnedildi

Hasan Germiç’in kemikleri yoz benzeri tabutta oğluna teyit edildi

GÜMÜŞHANE – Gümüşhane’nin Palan ilçesinde ormanlık alanda mal toplayan köylüler aracılığıyla mevcut âdem kafatası ve kemiklerin 7 yıl önceki kaybolan Hasan Germiç’e ilişkin olduğunun kesinleşmesinin ardından Germiç ailesi tasdik aldıkları kafa içi ve kemikleri defnetti.

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesi Üçtaş köyünün İmat Kıranı Mahallesi’nde 27 Mayıs tarihinde ormanlık alanda maden toplayan köylüler eş kafa içi buldu. Jandarma ekipleri kafa içi ve kemiklerin Kürtün’de henüz evvel kaybolan ve ince aramalar sonucunda bulunamayan 49 yaşındaki Hasan Germiç’e ilişkin olabileceği şüphesi üstüne iş başlattı. Kemikler ve kafa içi kriminal laboratuvara gönderildi. Yapılan çalışmalar neticesinde kemiklerin Palan ilçesinde 24 Teşrinisani 2015 tarihinde kaybolan Hasan Germiç’e ilişkin olduğu kesinleşti.

Kriminal laboratuvardan çıkan sonucun ardından, Hasan Germiç’in oğulları Metanetli ve Ulu Germiç ile yakınları bugün Torul Savcılığı’na giderek babalarının kemiklerini kabul etmek üzere gerekli evrakları imzaladı. Daha sonradan Torul Celal Hastanesi’ne revan oğlu Uca Germiç oldukça benzeri imamkayığı içerisinde kendilerine verilen kemikleri alarak cenaze aracına yükledi. Üçtaş köyüne getirilen Hasan Germiç’e ilgilendiren kemikler usulen kılınan cenaze namazının peşi sıra Üçtaş köyü minval mezarlığına defnedildi.

“Abimin artık bire bir mezarı var”

Hasana Germiç’in kardeşi Talat Germiç, “Yaşanması çokça el tıpkı kapsam, terennüm etmek aynı o büyüklüğünde el. Allah abime rahmet eylesin. İnşallah yapanların tıpkısı an tayin edilerek, cezalandırılmasını istiyorum. İyi değiliz. Baskı tıpkısı uzanım. Kemikler o dağda senelerce eksik. Bu tek okşayıcı aynı özdek değil. Baskı aynı nitelik. Yegâne tesellimiz onu defnetmemiz, tıpkısı mezarı olması ve yakınlarının başına gelip dua edebilecekleri benzeri saha var” dedi.

Öte yandan cenaze namazı öncesinde mütekellim Merkez Kıran Cami imamı Mahmut Çürük, karşısında mevcut Üçtaş köyü sakinleri ve Hasan Germiç’in yakınlarına hitaben, köylerinin bu lekeden kurtulması gerektiğini ve hile tercüman olmak ile tıpkısı kötülüğü ortaya çıkarmanın önemine makul ayrımsız enformasyon yaptı.

Share: