Gram altın yıpranmamış haftada düşüşte

Sabık haftanın sonuç prosedür gününde, ons fiyatındaki yükselişe paralel derece kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 0,6 artışla 1.038,8 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, bakir haftaya düşüşle başlamasının arkası sıra saat 10.45 itibarıyla geçmiş kapanışının yüzdelik 0,6 altında 1.032,4 liradan iş görüyor. Benzeri dakikalarda çeyrek altın 1.694 teklik, cumhuriyet altını da 6.918 liradan satılıyor.

Cuma Namazı haset yüzde 0,7 artışla haset 1.802,3 dolardan tamamlayan altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışının yüzde 0,8 altında 1.787 dolardan iş görüyor.

Ons değerli, sabık hafta bire bir geçmiş haftaya nazaran yüzde 1,52 derece kazanarak yükseliş eğilimini yoğun dördüncü haftaya çıkardı.

Analistler, sabık hafta ÇAKER’de para şişkinliği verilerinin beklentilerin altında gerçekleşmesiyle altına olan talebin arttığını belirterek, BENDE Format Bankası (Fed) yetkililerinin delice açıklamaları sonrası ise kızıl fiyatlarının eskimemiş haftaya düşüşle başladığını söyledi.

ÇAKER Suret Bankası (Fed) yetkililerinin açıklamalarının hafta boyunca yakından takip edileceğini bildiren analistler, mal piyasalarında, Fed’in yüzde 54 ihtimalle 50 temel benek faiz artıracağı, 75 temel puanlık faiz artışı ihtimalinin ise yüzdelik 46 seviyesinde bulunduğunu anımsattı.

Analistler, zaman bili gündeminin rahat olduğuna anlatım ederek, maharet açıdan altının ons fiyatında 1.760 doların bindi, 1.820 doların dayanım konumunda bulunduğunu bildirdi.

İnfo Yatırım Foreks bülteninde, ‘Altının geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği performansına baktığımızda arka arkaya dört haftayı da alacak ile kapadığı görülüyor. Eskimemiş haftaya 1801 seviyelerinde başlayan değerli günün evvel saatlerinde kötü yönlü hareketlenmeler gerçekleştirdi. Piyasalar Çin kanadından gelen konuşu verileri izledi ve bu ekonomik veriler genel olarak Çin’mağara toparlanma üstelik yavaşladığı görüldü. Bu evolüsyon ise altın üstünde baskılar oluşturdu. Geçtiğimiz haftada ise BENDE kanadından mevrut şişkinlik verisinin beklentilerin altında kalması altını desteklemiş ve toparlanma hareketleri yaşanmıştı. Bakir haftada piyasalar Çarşamba haset açıklanacak olan FOMC derinti tutanaklarını strateji edecek. Tutanaklarda yetkililerin önümüzdeki dönemler için neler planlandığının ipuçları aranacak. Eskimemiş günde ise hesaplı vukuf bakımından zayıf ayrımsız zaman bizleri bekliyor. XAUUSD grafiğini beceri kendisine inceleyecek olursak 1802 – 1815 – 1825 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1785 – 1772 – 1760 seviyeleri ise destek noktaları adına takip edilebilir.’ denildi.

A1 Capital Envestisman Foreks bülteninde, ‘Ons/Kızıl’de Cuma haset alıcılar aheste kazanırken, %0.71 derece kazanımı ile 1802.29$ seviyesinden kapanış gerçekleşti. Geçtiğimiz hafta alternatif ayrımsız reviş izlenmesine rağmen ince vadeli trend direncinin üstünde temelli hareketler görüyoruz. 1800$ seviyesinin üstünde sürecek hareketlerde 1828 seviyesi geçmiş açıklık direnç olarak izlem edilebilir. Yaşanabilecek idraksiz çekilmelerde ise 1788$ seviyesini önceki destek noktası kendisine verebiliriz

Gram/Kızıl’birlikte belli belirsiz artı tıpkısı ezgi çalışkan oldu ve %0.62 oranında değer kazanımı ile 1038.76 TL’den kapanış gerçekleşti. Güdük vadeli göstergelerin tehlikeli kaybı sürüyor. 1042-1058 direnç bandının üstünde kapanış gerçekleşmedikçe kar satışlarının etkisini arttırdığını görebiliriz. Yaşanabilecek düşüncesiz çekilmelerde ise 1000TL seviyesi evvel mehabetli bindi noktası yerine strateji edilebilir. Bu desteğinin kırılması gevşeme eğilimini hızlandıracaktır.’ denildi.

Bütçe 64 bilyon liralık kategorik verdi

 

Avrupa borsaları haftaya artı başladı

 

Ücretli çalışan sayısında artım

 

Share: